Trwa ładowanie...
dd94a1y

Samolot Lufthansy miał kłopoty. Musiał lądować w Rzeszowie

Problemy z podwoziem spowodowały, że samolot linii Lufthansa ze Lwowa do Monachium, musiał lądować na podrzeszowskim lotnisku w Jasionce. Na pokładzie znajdowało się 59 osób oraz załoga, nikomu nic się nie stało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot Lufthansy miał kłopoty. Musiał lądować w Rzeszowie
(WP.PL)
dd94a1y

Jak poinformował Marcin Kołacz z biura prasowego lotniska, po starcie ze Lwowa załoga stwierdziła, że nie jest w stanie schować podwozia samolotu.

- W związku z tym skontaktowała się z nasza wieżą kontroli ruchu lotniczego, informując o zaistniałej sytuacji oraz o możliwości awaryjnego lądowania na naszym lotnisku. Następnie załoga podała informację odnośnie ilości paliwa w zbiornikach oraz liczby pasażerów - dodał.

Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa został zwołany sztab kryzysowy. Wezwane zostały również karetki pogotowia oraz jednostki PSP, które miały wesprzeć straż lotniskową.

dd94a1y

Kołacz zaznaczył, że po wypaleniu paliwa załoga samolotu wykonała niskie przejście nad droga startową (tzw. low-pass) w celu zweryfikowania stanu podwozia.

- Po potwierdzeniu, że podwozie jest wysunięte pilot podjął decyzję o lądowaniu bez ogłaszania procedury lądowania awaryjnego. Samolot bezpiecznie wylądował po godzinie 13:00 - powiedział.

Pasażerowie zostali przewiezieni do terminala i udali się do hoteli. We wtorek mają kontynuować podróż do Monachium.

dd94a1y

Podziel się opinią

Share

dd94a1y

dd94a1y
Więcej tematów