Trwa ładowanie...
d28diaq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Samobójstwo byłego mera Tours przed procesem w sprawie "chińskich ślubów"

Były mer francuskiego miasta Tours, Jean Germain, oskarżony o bezprawne pobieranie opłat od chińskich par, przybywających do Doliny Loary na fikcyjne ceremonie ślubne, popełnił we wtorek samobójstwo na kilka godzin przed stawieniem się w sądzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samobójstwo byłego mera Tours przed procesem w sprawie "chińskich ślubów"
(fotolia, Fot: alain wacquier)
d28diaq

Każdego roku tysiące chińskich par fotografuje się jako państwo młodzi w Paryżu i innych romantycznych miejscach we Francji, takich jak zamki nad Loarą. Germain był oskarżony o współudział w organizowaniu dla Chińczyków w latach 2007-2011 "ślubnych podróży", łącznie z fikcyjnymi ceremoniami zaślubin w ratuszu w Tours.

W nocie pożegnalnej, której treść ujawnił jego prawnik, były mer napisał, że kierował się wyłącznie chęcią ożywienia turystyki i nie czerpał z tej działalności żadnych korzyści osobistych. Szefem firmy organizującej "ślubne podróże" Chińczykom był jeden z jego doradców.

Nie ujawniono, ile Chińczycy płacili za "ślub" w Tours ani ilu skorzystało z tej oferty.

Francję każdego roku odwiedza ponad 1,5 miliona chińskich turystów. Zostawiają w tym kraju sporo pieniędzy, głównie w eleganckich sklepach w Paryżu. Rząd francuski chce podwojenia liczby turystów z Chin.

d28diaq

Podziel się opinią

Share

d28diaq

d28diaq
Więcej tematów