Trwa ładowanie...
d37vyxt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Salah Abdeslam nie sprzeciwia się swojej ekstradycji do Francji

• Adwokat: Abdeslam chce wyjechać do Francji jak najszybciej
• Początkowo Abdeslam sprzeciwiał się swojej ekstradycji
• Jego zgoda oznacza w praktyce, że procedura może potrwać krócej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Salah Abdeslam nie sprzeciwia się swojej ekstradycji do Francji
(Twitter)
d37vyxt

Adwokat Sven Mary powiedział w belgijskich mediach, że Salah Abdeslam, uważany za koordynatora listopadowych zamachów terrorystycznych w Paryżu, zmienił zdanie i chce wyjechać do Francji jak najszybciej, by tam wytłumaczyć się ze swoich czynów.

Francuski prezydent Francois Hollande natychmiast po zatrzymaniu Abdeslama w Brukseli 18 marca zapowiedział, że Francja będzie domagać się wydania Abdeslama, wobec którego wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Zarówno władze, jak i rodziny ofiar chcą, by odpowiedział on za przygotowanie i przeprowadzenie zamachów, w których zginęło 130 osób, tam, gdzie miały one miejsce.

Belgijskie władze ze zrozumieniem odniosły się do tego stanowiska.

d37vyxt

Początkowo Sven Mary informował, że jego klient, który pochodzi z Brukseli, ale ma francuskie obywatelstwo, stanowczo sprzeciwia się ekstradycji do Francji.

Francuski prokurator zajmujący się dochodzeniem w sprawie zamachów Francois Molins informował w zeszłym tygodniu, że ekstradycja zajmie maksymalnie trzy miesiące. Zgoda Abdeslama oznacza w praktyce, że procedura może potrwać krócej.

Mary poinformował, że na jego wniosek pierwsze posiedzenie sądu w sprawie Abdeslama, które miało się odbyć w tym tygodniu, zostało przesunięte na 7 kwietnia. Abdeslam przebywa w więzieniu dla szczególnie niebezpiecznych przestępców w Brugii.

d37vyxt

Podziel się opinią

Share

d37vyxt

d37vyxt
Więcej tematów