Trwa ładowanie...
d4loagm
TVP

Sądecki szpital otrzymał duże dofinansowanie. Zapisy na badania już ruszyły

Tysiące bezpłatnych badań, szczepionek, darmowych konsultacji, a do tego nowoczesny sprzęt. Sądecki szpital otrzymał kolejne wsparcie w walce z nowatorami. Dofinansowanie w wysokości 17 milionów złotych pochodzi z Funduszy Norweskich i Urzędu Marszałkowskiego. Pieniądze pozwolą na wykonanie kilku tysięcy badań m.in. mammograficznych, cytologicznych, czy pozwalających na wykrycie u mężczyzn raka prostaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sądecki szpital otrzymał duże dofinansowanie. Zapisy na badania już ruszyły
(WP.PL)
d4loagm

- W projekcie przewidziano też bezpłatne konsultacje specjalistów i szczepienia dziewczynek przeciwko rakowi szyjki macicy – informuje Elżbieta Jasińska z sądeckiego szpitala.

Część pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup nowych urządzeń. Do szpitala trafi m.in. kolejny endoskop do wykrywania nowotworów w przewodzie pokarmowym. W wykrywaniu czerniaków pomoże natomiast nowy wideodermatoskop. Najwięcej pieniędzy pochłonie wyposażenie pracowni brachyterapii. W szpitalu działa już pracownia radioterapii z akceleratorem liniowym, który napromieniowuje nowotwór, ale ma to także wpływ na okoliczne zdrowe narządy. - Brachyterapia jest bardziej precyzyjna. Wiązka promieni trafia tylko w komórki rakowe – wyjaśnia Artur Puszko, dyrektor szpitala.

Szpital przyjął także dwóch nowych lekarzy specjalistów w dziedzinie onkologi ginekologicznej. Doktor Tomasz Bieda zachęca panie do skorzystania z bezpłatnych badań. Jak podkreśla kobiety bardzo często zbyt późno przychodzą do lekarza, a rak wcześnie wykryty jest wyleczalny.

Zapisy na badania już ruszyły. Szczegóły można znaleźć na stronie internatowej szpitala. Z nowego sprzętu pacjencji będą mogli skorzystać jesienią.

d4loagm

Podziel się opinią

Share

d4loagm

d4loagm
Więcej tematów