Trwa ładowanie...
d3wedau
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sąd uchylił areszt "Patykowi" oskarżonemu o zabójstwo gen. Marka Papały

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił areszt Igorowi M., ps. Patyk, oskarżonemu o zabójstwo b. szefa policji gen. Marka Papały. "Patyk" przebywał w areszcie od kwietnia 2012 roku. Prokuratura może się odwołać od decyzji sądu. Małgorzata Papała, wdowa po zamordowanym w 1998 r. b. szefie policji, nie rozpoznała oskarżonego o to zabójstwo Igora M., ps. Patyk - jako mężczyznę, którego widziała uciekającego z miejsca zbrodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Igor M. ps. "Patyk" doprowadzany na salę rozpraw w Sądzie Okręgowym w Warszawie
Igor M. ps. "Patyk" doprowadzany na salę rozpraw w Sądzie Okręgowym w Warszawie (PAP, Fot: Marcin Obara)
d3wedau

Sąd argumentował, że zwolnienie Igora M. z aresztu nie utrudni postępowania, bo jako świadek koronny jest kontrolowany i inwigilowany. Sąd zaznaczył, że Patyk przebywał w areszcie od kwietnia 2012 r, a to jest długotrwały areszt.

Według łódzkiej prokuratury 41-letni Igor M. (dawniej - Ł., jest on świadkiem koronnym w innych śledztwach i od lat współpracuje z organami ścigania; był wcześniej karany) zastrzelił w czerwcu 1998 r. Papałę w trakcie próby kradzieży jego daewoo espero. Jednak zdaniem śledczych były szef policji był przypadkową ofiarą złodziei samochodów.

d3wedau

Podziel się opinią

Share

d3wedau

d3wedau
Więcej tematów