Trwa ładowanie...

Sąd rozstrzygnął spór w PiS. Poseł czuje "moralną satysfakcję"

Konflikt Roberta Kołakowskiego i Anny Cicholskiej z PiS ciągnie się od 2017 roku. Kołakowski oskarżał swoją partyjną koleżankę o publikowanie obraźliwych i kłamliwych wpisów na jego temat. Sąd Apelacyjny w Łodzi uznał jego rację, jednak odstąpił od ukarania Cicholskiej.

Share
Sąd rozstrzygnął spór w PiS. Poseł czuje "moralną satysfakcję"
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3hcsyb

Sąd apelacyjny uchylił decyzję sądu okręgowego i stwierdził, że autorką wpisów naruszających dobre imię Kołakowskiego jest poseł Cicholska. "Takie stanowisko sądu było zgodne z moim zarzutem apelacyjnym pod adresem wyroku Sądu Okręgowego w Płocku" - skomentował Kołakowski na Facebooku.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości przywołał uzasadnienie wyroku, w którym sędzia "potwierdził niestosowność części kierowanych pod jego adresem treści wpisów" i "co do żadnego z nich nie znalazł potwierdzenia w rzeczywistości". Sąd uznał jednak, że skoro pomimo działań Anny Cicholskiej zdołał uzyskać mandat poselski, nie należy wyciągać wobec niej konsekwencji. Mimo to, Robert Kołakowski czuje się zwycięzcą sporu.

"Z tego względu uważam, że w zaistniałych okolicznościach mogę bezwzględnie czuć moralną satysfakcję z tego, iż w sposób jasny udowodniłem przed sądem, iż Pani Cicholska w trakcie ostatniej kampanii zachowała się w stosunku do mnie w sposób absolutnie skandaliczny i zarazem nieetyczny, wprowadzając, pod anonimowym przykryciem, świadomie opinię publiczną w błąd, co do mojej osoby, w kontekście toczącej się wówczas kampanii wyborczej" - napisał na Facebooku.

Przypomnijmy, że również Cicholska miała pewne zastrzeżenia wobec partyjnego kolegi. W rozmowie z Wirtualną Polską zapewniała, że nie była autorką szkalujących posła wpisów, a Kołakowskiego nazwała osobą, która tworzy problemy w partii i "utrudnia życie" kolegom. Miejmy nadzieję, że sądowy wyrok raz na zawsze zakończył konflikt między Cicholską a Kołakowskim, a posłowie PiS przestaną publicznie "wymieniać uprzejmości".

Zobacz także: Rozmowy Beaty Szydło z nauczycielami. Jacek Sasin komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hcsyb

Podziel się opinią

Share
d3hcsyb
d3hcsyb
Więcej tematów