Trwa ładowanie...
d3enlpj

Sąd przedłużył areszt dla Marcina Dubienieckiego

• Marcin Dubieniecki spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące
• Taką decyzję podjął krakowski sąd okręgowy
• Dubieniecki jest podejrzany o kierowanie grupą przestępczą i pranie brudnych pieniędzy
• Miał wyłudzić miliony złotych z PFRON
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Dubieniecki
Marcin Dubieniecki (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki)
d3enlpj

Krakowski sąd okręgowy przedłużył o trzy miesiące areszt dla adwokata Marcina Dubienieckiego, podejrzanego o kierowanie grupa przestępczą, wyłudzenie 14,5 mln zł z PFRON i pranie brudnych pieniędzy.

Z wnioskiem o przedłużenie aresztu wystąpiła prowadząca śledztwo w tej sprawie krakowska prokuratura apelacyjna. Motywowała go obawą matactwa, grożącą surową karą i potrzebą wykonania dalszych czynności procesowych, jak przesłuchanie świadków i uzyskanie opinii rachunkowo-finansowej.

Marcin Dubieniecki (wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska) został zatrzymany 23 sierpnia razem z czterema innymi osobami. Usłyszał zarzuty: kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenia ponad 13 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) (po uzupełnieniu zarzutów - obecnie 14,5 mln zł) i prania brudnych pieniędzy.

Z ustaleń Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie wynika, że zarzucany podejrzanym proceder miał miejsce w latach 2012-2015. Miał polegać na wyłudzeniu środków na zatrudnienie osób niewidomych i słabowidzących.

d3enlpj

Podziel się opinią

Share
d3enlpj
d3enlpj
Więcej tematów