Trwa ładowanie...
20-04-2012 04:50

Sąd odrzucił apelację w sprawie internetowego piractwa

Studiom filmowym i telewizyjnym nie udało się przekonać australijskiego Sądu Najwyższego, że za nielegalne ściąganie nagrań wideo z sieci karani mają być dostawcy łącza internetowego.

Sąd odrzucił apelację w sprawie internetowego piractwaŹródło: AFP, fot: Dibyangshu Sarkar
d47ekxe
d47ekxe

Amerykańskie i australijskie studia filmowe i telewizyjne odwołały się od lutowego werdyktu sądu niższej instancji, że dostawcy dostępu do internetu nie mogą odpowiadać za nielegalne ściąganie plików.

Studia domagały się, by musieli oni podejmować działania powstrzymujące klientów od ściągania pirackich kopii filmów.

Sąd Najwyższy jednomyślnie podtrzymał decyzję sądu federalnego, że trzeci z największych australijskich dostawców internetu iiNet nie może być odpowiedzialny za naruszenie praw autorskich. Klienci iiNet ściągali tysiące filmów, korzystając z protokołu udostępniania plików BitTorrent.

W ubiegłym roku iiNet został pozwany z inicjatywy Australijskiej Federacji Przeciwko Kradzieży Własności Intelektualnej (AFACT) przez amerykańskie studia filmowe, m.in. Twentieth Century Fox Film Corporation, Universal Pictures, Warner Bros Entertainment, Paramount Pictures.

d47ekxe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ekxe
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj