Sąd Najwyższy wypuścił skorumpowanego sędziego

8 sierpnia Janusz K. miał stawić się w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim. Były sędzia został skazany za przestępstwa o charakterze korupcyjnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Janusz K. miał stawić się w areszcie
Sędzia Janusz K. miał stawić się w areszcie (Agencja Gazeta)
WP

Były sędzia Sądu Rejonowego w Kościerzynie, Janusz K., został skazany pod koniec kwietnia 2017 roku na łączną karę 4 lat więzienia. To kara za cztery przestępstwa o charakterze korupcyjnym do, których doszło w okresie od grudnia 1998 r. do grudnia 2008 r.

12 czerwca 2018 r. Sąd Najwyższy 12 czerwca 2018 r. uchylił wyrok ws. jednego przestępstwa. Chodzi o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 30 tys. zł w okresie od 8 grudnia 1998 r. do końca pierwszej połowy 1999 r. SN zdecydował, by ponownie rozpatrzyć tę sprawię. Rozprawa odwoławcza ma odbyć się 27 września 2018 roku w Sądzie Okręgowym w Koszalinie.

To jednak nie wszystko. Sąd Najwyższy zwolnił Janusza K. z zakładu karnego. Tym samym były sędzia po odsiedzeniu siedmiu miesięcy wyszedł na wolność.

WP

Jednak 22 czerwca prokurator generalny Zbigniewa Ziobro polecił Prokuraturze Okręgowej w Słupsku złożyć wniosek o zarządzenie, które zmusi Janusza K. do wykonania kary pozbawienia wolności za pozostałe trzy przestępstwa. Skazany sędzia miał stawić się 8 sierpnia w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim.

- Sąd na razie czeka na oficjalną informację z aresztu śledczego i wtedy będzie podejmował decyzję co do dalszych czynności - cytuje wiceprezesa Sądu Rejonowego w Koszalinie Pawła Dziadczyka portale niezalezna.pl, powołując się na PAP.

Jeśli Janusz K. nie stawił się w areszcie, sąd podejmie decyzję o ewentualnym poleceniu zatrzymania i doprowadzenia przez policję do odbycia kary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Źródło: Niezależna

Polub WP Wiadomości
WP
WP