Trwa ładowanie...
d193v00

Sąd Najwyższy oddalił skargę Prokuratora Generalnego. To pierwszy taki przypadek

Sprawa dotyczy umowy ws. odszkodowania za śmierć pracownika. Rodzice zmarłego nie wykonali przelewu na konto przedsiębiorcy. Ten skierował wniosek do sądu, gdzie wygrał. Procesem zainteresował się Prokurator Generalny, który złożył skargę nadzwyczajną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd Najwyższy oddalił skargę nadzwyczajną wniesioną przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę
Sąd Najwyższy oddalił skargę nadzwyczajną wniesioną przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d193v00

W 2013 r. rodzina zmarłego pracownika zawarła umowę z przedsiębiorcą zajmującym się odszkodowaniami. W ramach porozumienia mężczyzna miał otrzymać na konto swojej firmy 30 proc. wynagrodzenia od wypłaconych świadczeń. Chodziło o prawie 12 tys. zł. Do takiego przelewu jednak nie doszło, więc przedsiębiorca skierował sprawę do sądu - informuje PAP.

Sąd pierwszej instancji oddalił jego pozew, ale w apelacji zapadł wyrok korzystny dla mężczyzny. Od prawomocnej decyzji skargę nadzwyczajną złożył Prokurator Generalny. Zbigniew Ziobro argumentował, że "z uwagi na brak ekwiwalentności świadczenie to narusza zasady współżycia społecznego". Sąd Najwyższy po raz pierwszy oddalił jednak skargę.

d193v00

Jak zaznaczył "nie wszystko co budzi w konkretnej sytuacji wątpliwości, jest automatycznie naruszeniem porządku pranego". "Nie można zmieniać ugruntowanej praktyki rozumienia i stosowania przepisów" - dodał SN. Skarga nadzwyczajna obowiązuje od kwietnia 2018 r. i pozwala wznowić postępowania zakończone prawomocnym wyrokiem do 20 lat wstecz.

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza czy podałby rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d193v00

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d193v00

d193v00
Więcej tematów