Trwa ładowanie...

Sąd Najwyższy oddalił skargę Prokuratora Generalnego. To pierwszy taki przypadek

Sprawa dotyczy umowy ws. odszkodowania za śmierć pracownika. Rodzice zmarłego nie wykonali przelewu na konto przedsiębiorcy. Ten skierował wniosek do sądu, gdzie wygrał. Procesem zainteresował się Prokurator Generalny, który złożył skargę nadzwyczajną.

Sąd Najwyższy oddalił skargę Prokuratora Generalnego. To pierwszy taki przypadekŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d4kk4xq
d4kk4xq

W 2013 r. rodzina zmarłego pracownika zawarła umowę z przedsiębiorcą zajmującym się odszkodowaniami. W ramach porozumienia mężczyzna miał otrzymać na konto swojej firmy 30 proc. wynagrodzenia od wypłaconych świadczeń. Chodziło o prawie 12 tys. zł. Do takiego przelewu jednak nie doszło, więc przedsiębiorca skierował sprawę do sądu - informuje PAP.

Sąd pierwszej instancji oddalił jego pozew, ale w apelacji zapadł wyrok korzystny dla mężczyzny. Od prawomocnej decyzji skargę nadzwyczajną złożył Prokurator Generalny. Zbigniew Ziobro argumentował, że "z uwagi na brak ekwiwalentności świadczenie to narusza zasady współżycia społecznego". Sąd Najwyższy po raz pierwszy oddalił jednak skargę.

Jak zaznaczył "nie wszystko co budzi w konkretnej sytuacji wątpliwości, jest automatycznie naruszeniem porządku pranego". "Nie można zmieniać ugruntowanej praktyki rozumienia i stosowania przepisów" - dodał SN. Skarga nadzwyczajna obowiązuje od kwietnia 2018 r. i pozwala wznowić postępowania zakończone prawomocnym wyrokiem do 20 lat wstecz.

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza czy podałby rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kk4xq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kk4xq
Więcej tematów