Trwa ładowanie...
d2gfxrj

Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek o przywrócenie dekretu Trumpa

Amerykański Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek Departamentu Sprawiedliwości o natychmiastowe przywrócenie dekretu prezydenta Donalda Trumpa, unieważniającego wizy dla obcokrajowców z siedmiu, głównie muzułmańskich krajów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek o przywrócenie dekretu Trumpa
(PAP, Fot: Aude Guerrucci/POOL)
d2gfxrj

Dekret ten, zakazujący wjazdu do USA obywatelom Iranu, Iraku, Syrii, Sudanu, Libii, Somalii i Jemenu, wstrzymał w piątek sędzia federalny ze stanu Waszyngton James Robart.

W sobotę Trump na Twitterze zapowiedział uchylenie, najszybciej jak to możliwe, decyzji sędziego, która obowiązuje na terenie całego kraju.

"Opinia tego tzw. sędziego, która w zasadzie pozbawia nasz kraj możliwości egzekwowania prawa, jest śmieszna i zostanie uchylona" - napisał prezydent.

Motywowany kwestiami bezpieczeństwa i walką z terroryzmem dekret wydany przez Trumpa zawieszał do odwołania przyjmowanie uchodźców z Syrii, a uchodźców z innych krajów - na 120 dni. W tym czasie władze USA mają sprawdzić, z których krajów uchodźcy stanowią najmniejsze ryzyko. Dekret przewiduje także wstrzymanie przez 90 dni wydawania amerykańskich wiz obywatelom krajów muzułmańskich mających problemy z terroryzmem.

d2gfxrj

Podziel się opinią

Share

d2gfxrj

d2gfxrj
Więcej tematów