ycipk-1ke61u
ycipk-1ke61u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Saakaszwili: Moskwa chce kontrolować szlaki energetyczne na Kaukazie

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili oskarżył Rosję, iż dąży do "zastąpienia obecnego rządu w Tbilisi". Zdaniem gruzińskiego prezydenta, Moskwa chce przede wszystkim "kontrolować główne szlaki energetyczne" przebiegające przez Kaukaz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1ke61u

Gruziński prezydent Micheil Saakaszwili ostrzegł kraje zachodnie przed "porzuceniem" Gruzji, stwierdzając iż obecny kryzys nie dotyczy już głównie Osetii Południowej lecz "ocalenia Gruzji jako państwa".

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili ujawnił również, że siły gruzińskie odparły atak rosyjskich czołgów w odległości pięciu kilometrów od miasta Gori.

Saakaszwili wypowiadał się w niedzielę w wywiadzie udzielonym amerykańskiemu dziennikowi "The Wall Street Journal Europe" i opublikowanym w poniedziałkowym wydaniu gazety.

ycipk-1ke61u

Saakaszwili nazwał rosyjską interwencję mianem "historycznego błędu Moskwy", wskazując iż takie działania rosyjskie sprawią, iż cały region zwróci się przeciwko wielkiemu sąsiadowi.

Jest oczywiste, że obecna strategia rosyjska prowadzi do przywrócenia swego rodzaju neokolonialnej kontroli nad całym regionem, kiedyś pozostającym pod rządami Moskwy - powiedział prezydent Gruzji.

Czy jest możliwe by Rosja, prowadząca agresywne działania wojenne przeciwko krajom ościennym była partnerem dla Europy? - pytał Saakaszwili.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ke61u

ycipk-1ke61u
ycipk-1ke61u