ycipk-1doate
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Saakaszwili dziękuje i prosi Kaczyńskiego o poparcie

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili w
telefonicznej rozmowie z Lechem Kaczyńskim po raz kolejny zwrócił
się o polskie poparcie dla przyznania Gruzji NATO-wskiego
Planu Działań na rzecz Członkostwa (MAP)- poinformował dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Saakaszwili dziękuje i prosi Kaczyńskiego o poparcie
(PAP/EPA)
ycipk-1doate

Prezydent Saakaszwili zadzwonił do Lecha Kaczyńskiego i podziękował mu za przyjazd do Tbilisi. Wizytę Lecha Kaczyńskiego w stolicy Gruzji Saakaszwili nazwał heroiczną i przełomową dla ustabilizowania sytuacji - relacjonował Handzlik.

Prezydencki minister poinformował, że obaj prezydenci rozmawiali o aktualnej sytuacji politycznej i wojskowej w Gruzji, a Saakaszwili wyraził nadzieję, że uda się znormalizować sytuację na Kaukazie.

Gruziński prezydent podkreślił w rozmowie z L. Kaczyńskim, że przyznanie Gruzji MAP przyczyni się w bardzo istotny sposób do ustabilizowania sytuacji na Kaukazie - powiedział Handzlik.

ycipk-1doate

Podczas pobytu w Tbilisi, we wtorek i środę, przywódcy wschodnioeuropejskich państw członkowskich Sojuszu: Polski, Estonii, Litwy i Łotwy, a także Ukrainy, zdecydowanie poparli gruzińskie kierownictwo.

Już po powrocie do Warszawy czterej przywódcy opowiedzieli się za przyznaniem Gruzji MAP. We wspólnej deklaracji ocenili, że to jedyna możliwość zapobiegania w przyszłości podobnym aktom "agresji i okupacji", jak ta, której ofiarą padła Gruzja.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1doate
ycipk-1doate