Trwa ładowanie...
poscigi.pl
zielona góra
poscigi.pl
17-12-2022 12:09

Łomiarz terroryzował Zieloną Górę. Atakował tylko kobiety. To był brutalny bandyta z łomem. Policja nigdy go nie zatrzymała

Łomiarz atakował w 2004 r. Był najbardziej poszukiwanym bandytą w Zielonej Górze. Jego ofiarami zawsze były kobiety. Łomem wybijał szyby w samochodach zatrzymujących się przed światłami i z siedzeń kradł torebki, często przy tym raniąc swoje ofiary. Niestety nigdy go nie złapano. To też była jedna z głośniejszych spraw w Zielonej Górze, której nigdy nie udało się policji rozwiązać.

Łomiarz terroryzował Zieloną Górę. Atakował tylko kobietyŁomiarz terroryzował Zieloną Górę. Atakował tylko kobietyŹródło: poscigi.pl
d4avmag
d4avmag

Pierwszy raz łomiarz zaatakował w 2004 r. przy rondzie Jana Pawła II. Podbiegł do samochodu, którego kierowcą była kobieta. Łomem wybił szybę i zrabował torebkę. Zaatakował jeszcze osiem razy na rondzie Jana Pawła II oraz na skrzyżowaniu ulic Staszica i Wyspiańskiego. Za każdym razem działał tak samo. Podbiegał do stojących samochodów i łomem wybijał szyby, stąd nazwa łomiarz. Szukał kobiet, które same były w autach. To był bezwzględny bandyta. Kilka kobiet zranił łomem.

Z łomem terroryzował Zieloną Górę

Zuchwały bandyta atakował w godzinach szczytu. Niestety, napadnięte kobiety nie mogły liczyć na pomoc innych kierowców lub przechodniów. Mało tego, zdarzało się, że kierowcy nawet trąbili na zaatakowane kobiety, bo te stały po napadzie zszokowane przed przejściem dla pieszych.

d4avmag

Łomiarz szybko stał się najbardziej poszukiwanym bandziorem w mieście. Policja od początku była bezradna. Sprawa była jednak niezwykle bardzo trudna. Huk wybijanej w samochodzie szyby obezwładniał kobiety. Ofiary nie były w stanie podać szczegółów wyglądu łomiarza. Wiadomo było jedynie, że sprawcą napadów był szczupły mężczyzna ubrany zawsze na czarno. Nie wiadomo również, czy napadów dokonywała ta sama osoba, czy też miał naśladowców. Policja nie wykluczała nawet wersji, że była to grupa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sprawdzamy, ile Katar zarobił na Mistrzostwach Świata, skąd miał na to pieniądze i dlaczego uzależnia od siebie świat

Próbowano szukać mężczyzny, którego nagrała kamera jednego z bankomatów. Policja była pewna, że to groźny bandzior. Niestety, jego tożsamości nigdy nie udało się ustalić. Nigdy nie powstał nawet portret pamięciowy sprawcy. Policjanci nie mieli nawet jednego naocznego świadka napadów.

d4avmag

Łomiarz do dziś pozostał bezkarny

Była tylko jedna osoba, która widziała prawdopodobnie łomiarza. Miał przed atakiem siedzieć na ławce koło ronda Jana Pawła II i pić piwo z puszki. Mężczyzna wskazał policjantom puszkę po piwie. Nie wiadomo jednak czy zostały zdjęte z niej odciski palców i czy kiedykolwiek trafiły do laboratorium. Pytana o to wtedy policja wyjaśniała, że część śledztwa łomiarza została utajniona.

Łomiarz nagle przestał atakować. Prawdopodobnie powodem były zamontowane w mieście i na rondach pierwsze kamery monitoringu miejskiego. Niestety, do dziś sprawca brutalnych napadów pozostaje na wolności. Pozostanie jedną z nierozwiązanych zagadek kryminalnych śledczych zielonogórskiej policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4avmag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4avmag
Więcej tematów