Trwa ładowanie...

Plaga szczurów w polskim mieście. "Wskoczył mi na plecy"

Poznaniacy od dłuższego czasu obserwują narastającą plagę szczurów w centrum miasta, szczególnie na ulicach Woźnej, Wielkiej i Wodnej. W budynkach, kanalizacji i na podwórkach wystawiono trutki. Zwierzęta zaczynają szukać ciepłego schronienia na zimę, szczególnie kuszone są zapachami jedzenia i śmieci.

Szczury w PoznaniuSzczury w PoznaniuŹródło: codziennypoznan.pl, fot: A. Sarna
d2343eh
d2343eh

Szczury opanowały ulice w Poznaniu. W pobocznych uliczkach wystawiono wiele pułapek. Jak twierdzą mieszkańcy, gryzonie pojawiły się od momentu rozkopania głównej płyty Starego Rynku.

- Pewnie na terenie Rynku miały swoje gniazda i teraz szukają nowego schronienia - stwierdza pani z firmy sprzątającej na Starym Rynku. - Boimy się sprzątać śmietniki, tak naprawdę każdy worek się rusza. Ostatnio szczur wskoczył mi na plecy - dodaje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pojechał do Energylandii zimą. Nie spodziewał się, kogo tam spotka

"Walka z wiatrakami"

Rozmówczyni określa problem jako "walkę z wiatrakami". Trutki i pułapki wystawiane są praktycznie codziennie, jednak ilość szkodników nie maleje. Szczury potrafią się szybko zaadaptować do nowych i trudnych warunków. Dodatkowo błyskawicznie się rozmnażają.

d2343eh

- Wczoraj zakopaliśmy dziury po nich, a dzisiaj są rozkopane na nowo - pokazuje szczurze nory. - Mieszkańcy nam się żalą, nie wiedzą, jak rozwiązać problem. Miasto wystawiło pułapki na ulicach, a wspólnoty mieszkaniowe organizują dezynfekcje - podkreśla.

Coraz więcej zgłoszeń

Na ulicy Klasztornej znajduje się opuszczona kamienica. Zaglądając przez szczelinę - zauważyć można paczki z trutką na szczury. To właśnie tam mogą gromadzić się zwierzęta.

Rzeczniczka prasowa prezydenta Poznania i urzędu miasta Joanna Żabierek potwierdziła, że trafiają do miasta sygnały o wzmożonej aktywności szczurów wokół Starego Rynku. Zapewnia, że każde zgłoszenie jest kompleksowo wyjaśniane.

Szukają gniazd

- Mamy potwierdzenie, że w okolicach Starego Rynku stacje deratyzacyjne wykładane są nie tylko w budynkach, ale i w podwórzach, i nie tylko podczas trwania obowiązkowej październikowej deratyzacji, ale również obecnie, w tym na podwórku w administracji ZKZL przy ul. Klasztornej. Kolejny już raz również teren remontu płyty Starego Rynku został wyposażony w kilkadziesiąt stacji deratyzacyjnych - informuje Żabierek.

d2343eh

We wszystkie działania związane z problemem gryzoni włączona została Straż Miejska Miasta Poznania, która prowadzi czynności zmierzające do ujawnienia miejsca gniazdowania gryzoni.

Źródło: A. Sarna, codziennypoznan.pl
Szczury w Poznaniu

Autor: A. Sarna

Twórz treści i zarabiaj na ich publikacji. Dołącz do WP Kreatora

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2343eh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2343eh
Więcej tematów