Trwa ładowanie...
d2f9fnh
Defence24

"Rzeczpospolita": Szef CBA pod lupą opozycji

Politycy PiS żądają wyjaśnień od premiera w sprawie akcji, których posiadaczem jest Paweł Wojtunik - informuje "Rzeczpospolita". Zdaniem byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego istnieje tu bowiem "konflikt interesów i problem etyczny".
Share
"Rzeczpospolita": Szef CBA pod lupą opozycji
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d2f9fnh

Paweł Wojtunik od kilku lat inwestuje w akcje notowane na warszawskiej giełdzie. Posiadanie akcji kilku spółek wykazuje w oświadczeniach majątkowych. Z wyjątkiem ubiegłego roku. Pytany o 2013 r. tłumaczy, że nie składał jeszcze rozliczenia podatkowego. Wartość aktywów zmalała - zaznacza jednocześnie.

Zdaniem opozycji problem polega na tym, że szef CBA ma dostęp do danych wrażliwych dot. różnych firm.

- Wielokrotnie miałem informacje, które mógłbym wykorzystać, grając na giełdzie. Ale taka aktywność nie przyszła mi nawet do głowy - tłumaczy wiceprezes PiS Mariusz Kamiński, poprzedniki Wojtunika na stanowisku szefa CBA.

Przemysław Wipler z Polski Razem Jarosława Gowina ocenia: Wojtunik powinien ustąpić ze stanowiska. Wipler zwraca uwagę, że CBA zajmuje się tzw. infoaferą. - W przetargach na informatyzację administracji państwowej brały udział spółki giełdowe, a wszystko było objęte "tarczą antykorupcyjną" - dodaje.

Źródło: Rzeczpospolita

d2f9fnh

Podziel się opinią

Share
d2f9fnh
d2f9fnh
Więcej tematów