Trwa ładowanie...
d12695s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rzecznik Władimira Putina wymienia warunki wyjścia z ukraińskiego kryzysu

Ukraina może wyjść z kryzysu, jeśli posłucha apeli prezydenta Rosji Władimira Putina o zaprzestanie operacji wojskowej na południu i wschodzie kraju, o odroczenie referendum w sprawie federalizacji i o rozpoczęcie dialogu - powiedział rzecznik Putina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik Władimira Putina wymienia warunki wyjścia z ukraińskiego kryzysu
(AFP, Fot: Wojtek Radwanski)
d12695s

- Jeśli apelu Putina posłuchają stronnicy federalizacji we wschodnich regionach Ukrainy i postanowią odroczyć termin przeprowadzenia referendum, a Kijów ze swej strony wstrzyma operację bojową i podejmie kroki w celu uruchomienia mechanizmu dialogu, może to wyprowadzić Ukrainę z sytuacji, która teraz ma jedynie tendencję do pogarszania się - powiedział rzecznik Dmitrij Pieskow stronie internetowej Slon.ru, zajmującej się tematyką polityczną, biznesową i gospodarczą.

Wcześniej po rozmowach z rotacyjnym przewodniczącym OBWE, prezydentem Szwajcarii Didierem Burkhalterem, rosyjski prezydent zachęcał prorosyjskich separatystów, by odroczyli planowane na niedzielę, 11 maja, referendum w sprawie niepodległości wschodnich obwodów ukraińskich.

Pieskow zaznaczył, że Kreml obecnie nie prowadzi rozmów z władzami w Kijowie, a propozycja Putina w sprawie przeniesienia referendum nie jest wyjściem naprzeciw Kijowowi, lecz naprzeciw całemu narodowi ukraińskiemu.

Referendum, które przygotowują prorosyjscy separatyści, miałoby się obyć w obwodach donieckim i ługańskim. Separatyści w regionie donieckim oświadczyli, że omówią w czwartek apel prezydenta Putina.

d12695s

Podziel się opinią

Share

d12695s

d12695s
Więcej tematów