Trwa ładowanie...
d2hcobf

Rzecznik rządu: wcale nie odwołaliśmy Hanny Suchockiej

• Rzecznik rządu dementuje informacje o odwołaniu Hanny Suchockiej z Komisji Weneckiej • O sprawie informował wcześniej na Twitterze konstytucjonalista dr Ryszard Balicki • Rafał Bochenek przypomina, że Polakom z Komisji Weneckiej kończą się kadencje
Share
Rzecznik rządu: wcale nie odwołaliśmy Hanny Suchockiej
Źródło: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
d2hcobf

- Nie zamierzamy odwoływać Hanny Suchockiej z Komisji Weneckiej - mówi Wirtualnej Polsce rzecznik rządu Rafał Bochenek. Wcześniej konstytucjonalista dr Ryszard Balicki z Uniwersytetu Wrocławskiego informował na Twitterze, że „polscy członkowie Komisji Weneckiej - prof. H. Suchocka i K. Drzewicki - zostali odwołani przez rząd, a na ich miejsce powołano prof. B. Banaszaka i M. Muszyńskiego".

Krzysztof Drzewicki uczestniczy w posiedzeniach Komisji, gdy była premier nie może tego uczynić osobiście.

Można jednak być pewnym, że Suchocka i Drzewicki znikną ze składu Komisji Weneckiej. - Wraz z upływem kwietnia kończą się kadencje polskich członków Komisji - tłumaczy rzecznik rządu.

d2hcobf

Na pytanie WP, czy dwa wskazane przez Balickiego nazwiska - Banaszaka i Muszyńskiego - będą reprezentować Polskę w Komisji Weneckiej, Rafał Bochenek podkreśla, że nie zapadły jeszcze żadne decyzje.

- Na pewno zatem będą nowi polscy członkowie Komisji Weneckiej, ale jeszcze nie wiemy, kim oni będą - dodaje rzecznik rządu. Bochenek podkreśla zarazem, że "rozważane są nazwiska wielu profesorów". Podane mają być pod koniec kwietnia.

Również minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski dementuje, że Suchocka i Drzewicki nie zostali odwołani. - Ich kadencje kończą się z końcem tego miesiąca - mówił w radiowej Trójce. Jak przypomniał, zgodnie z obowiązującymi w Komisji zasadami, członkowie KW nie mogą orzekać w sprawie własnych krajów.

d2hcobf

Podziel się opinią

Share
d2hcobf
d2hcobf
Więcej tematów