Trwa ładowanie...
d3wmw6k

Rzecznik rządu: wcale nie odwołaliśmy Hanny Suchockiej

• Rzecznik rządu dementuje informacje o odwołaniu Hanny Suchockiej z Komisji Weneckiej
• O sprawie informował wcześniej na Twitterze konstytucjonalista dr Ryszard Balicki
• Rafał Bochenek przypomina, że Polakom z Komisji Weneckiej kończą się kadencje
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik rządu: wcale nie odwołaliśmy Hanny Suchockiej
(Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)
d3wmw6k

- Nie zamierzamy odwoływać Hanny Suchockiej z Komisji Weneckiej - mówi Wirtualnej Polsce rzecznik rządu Rafał Bochenek. Wcześniej konstytucjonalista dr Ryszard Balicki z Uniwersytetu Wrocławskiego informował na Twitterze, że „polscy członkowie Komisji Weneckiej - prof. H. Suchocka i K. Drzewicki - zostali odwołani przez rząd, a na ich miejsce powołano prof. B. Banaszaka i M. Muszyńskiego".

Krzysztof Drzewicki uczestniczy w posiedzeniach Komisji, gdy była premier nie może tego uczynić osobiście.

Można jednak być pewnym, że Suchocka i Drzewicki znikną ze składu Komisji Weneckiej. - Wraz z upływem kwietnia kończą się kadencje polskich członków Komisji - tłumaczy rzecznik rządu.

d3wmw6k

Na pytanie WP, czy dwa wskazane przez Balickiego nazwiska - Banaszaka i Muszyńskiego - będą reprezentować Polskę w Komisji Weneckiej, Rafał Bochenek podkreśla, że nie zapadły jeszcze żadne decyzje.

- Na pewno zatem będą nowi polscy członkowie Komisji Weneckiej, ale jeszcze nie wiemy, kim oni będą - dodaje rzecznik rządu. Bochenek podkreśla zarazem, że "rozważane są nazwiska wielu profesorów". Podane mają być pod koniec kwietnia.

Również minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski dementuje, że Suchocka i Drzewicki nie zostali odwołani. - Ich kadencje kończą się z końcem tego miesiąca - mówił w radiowej Trójce. Jak przypomniał, zgodnie z obowiązującymi w Komisji zasadami, członkowie KW nie mogą orzekać w sprawie własnych krajów.

d3wmw6k

Podziel się opinią

Share

d3wmw6k

d3wmw6k
Więcej tematów