Trwa ładowanie...

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak o pracach domowych. "Trzeba znać umiar"

Rzecznik Praw Dziecka odniósł się do krążących w sieci informacji, jakoby zadawanie prac domowych było nielegalne. Mikołaj Pawlak głos zabrał po tym, jak coraz szersze kręgi zaczęło zataczać jego rzekome stanowisko podważające zadania domowe.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak o pracach domowych. "Trzeba znać umiar"Źródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d4hykmk
d4hykmk

"Pojawiające się w serwisach społecznościowych rzekome stanowisko Rzecznika Praw Dziecka z grudnia 2018 roku, w którym ponoć uznaje on za pozbawione podstaw prawnych zadawanie prac domowych i ich ocenianie przez nauczycieli, jest typowym fake newsem" - zapewnia w specjalnym komunikacie Mikołaj Pawlak.

Rzecznik Praw Dziecka przypomina, że dopuszczalne formy pracy uczniów w tym zadań domowych określa statut szkoły. Pawlak uważa, że "prace domowe spełniają ważne funkcje dydaktyczne i powinny być systematycznie kontrolowane i oceniane przez nauczycieli". Zastrzega jednak, że jej zadawanie "powinno być celowe, przemyślane i dostosowane do indywidualnych potrzeb ucznia".

Pawlak podkreśla, że to "nauczyciel w sposób najbardziej wiarygodny i kompetentny może ocenić indywidualne potrzeby swojego ucznia, dlatego kwestie organizacji zadań domowych należy pozostawić szkołom". Rzecznik zaznacza, że jeżeli uczniowie czują się przeciążeni, to mogą o tym porozmawiać z wychowawcą lub dyrektorem szkoły.

d4hykmk

"Uczniowie mogą także skorzystać z pomocy samorządu uczniowskiego, który może wnosić o zmiany w zapisach szkolnego statusu" - wymienia Pawlak. "Jeżeli problemu nie uda się rozwiązać we współpracy ze szkołą, należy powiadomić organ nadzoru nad pracą szkoły, czyli właściwego kuratora oświaty" - podsumował Rzecznik Praw Dziecka.

Źródło: brpd.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hykmk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hykmk
Więcej tematów