Trwa ładowanie...

Rzecznik Kremla: robimy wszystko, by uwolnić dwóch zatrzymanych na Ukrainie

Rosja podejmuje wszystkie możliwe kroki, aby uwolnić dwóch swoich obywateli zatrzymanych na Ukrainie - oświadczył w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Według OBWE dwaj Rosjanie potwierdzili, że są członkami oddziału sił specjalnych Rosji.

Share
Rzecznik Kremla: robimy wszystko, by uwolnić dwóch zatrzymanych na Ukrainie
Źródło: PAP/EPA, Fot: ROMAN PILIPEY
d1uk0w2

Pieskow był pytany o nagrania wideo, które pojawiły się w internecie. Rosjanie mówią tam, że są rosyjskimi żołnierzami i nadal są w służbie czynnej sił zbrojnych.

OBWE informowała dzień wcześniej w komunikacie, że podczas spotkania przedstawicieli misji OBWE, które odbyło się bez udziału władz ukraińskich w szpitalu wojskowym w Kijowie, przebywający tam Rosjanie "potwierdzili, że są członkami jednostki sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej".

d1uk0w2

W środę doradca szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Markijan Łubkiwski poinformował, że zatrzymani na wschodzie Ukrainy dwaj żołnierze rosyjscy są podejrzani o popełnienie przestępstwa - powołanie grupy lub organizacji terrorystycznej.

Moskwa twierdziła, że zatrzymani nie są obecnie w służbie czynnej.

Rosja konsekwentnie zaprzecza, by jej żołnierze walczyli po stronie prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy. Moskwa zaprzecza też, by udzielała separatystom wsparcia w sprzęcie bojowym, czemu nie dają wiary Kijów, Zachód i rosyjska opozycja.

d1uk0w2

Podziel się opinią

Share
d1uk0w2
d1uk0w2
Więcej tematów