Trwa ładowanie...

Rzecznik Kremla: plan Władimira Putina to nie dogmat, najważniejsze przerwanie ognia

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że plan nakreślony przez prezydenta Rosji Władimira Putina to nie dogmat, lecz szerszy projekt, w którym najważniejsze jest przerwanie ognia na wschodzie Ukrainy.

Share
Rzecznik Kremla: plan Władimira Putina to nie dogmat, najważniejsze przerwanie ognia
Źródło: PAP/EPA, fot: Alexey Nikolsky / RIA Novosti / Kremlin Pool
d4ioh2w

- To jest plan, który proponuje prezydent Putin; nie stanowi on dogmatu, który się komuś narzuca. Najważniejsze jest osiągnięcie ostatecznego celu: przerwanie ognia, rozpoczęcie negocjacji i wspólne działania ułatwiające poprawę potwornej sytuacji humanitarnej - powiedział Pieskow w rozmowie z radiem "Russkaja służba nowostiej".

Reuters powołując się na Interfax dodaje, że według Pieskowa plan Putina nie poruszał kwestii statusu terytoriów kontrolowanych przez separatystów. - To jest propozycja dotycząca priorytetów, a wszystko inne jest sprawą dalszych negocjacji - cytuje agencja Reutera.

Putin zaproponował swój siedmiopunktowy plan przerwania rozlewu krwi i ustabilizowania sytuacji na południowym wschodzie Ukrainy po rozmowie telefonicznej z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką.

Wymienił w nim m.in. wstrzymanie przez ukraińskie siły oraz prorosyjskich separatystów działań wojskowych na wschodzie kraju, wysłanie tam międzynarodowych obserwatorów, którzy monitorowaliby przestrzeganie rozejmu, wymianę jeńców bez warunków wstępnych i utworzenie korytarza humanitarnego dla uchodźców i dostaw pomocy humanitarnej na wschód Ukrainy.

d4ioh2w

Podziel się opinią

Share
d4ioh2w
d4ioh2w
Więcej tematów