Trwa ładowanie...
dn2yuyk

Rzeczniczka Nowoczesnej prostuje informację o masowych odejściach z partii. "40 osób"

Paulina Hennig-Kloska, rzeczniczka Nowoczesnej w rozmowie z WP twierdzi, że nie należy się obrażać na PO, bo dziś "nie jest czas podziałów". Zapewnia, że po odejściach działaczy, które wcale nie są masowe, podkarpackie struktury partii zostaną odbudowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paulina Hennig-Kloska twierdzi, że w Rzeszowie Nowoczesną opuściło 40 osób
Paulina Hennig-Kloska twierdzi, że w Rzeszowie Nowoczesną opuściło 40 osób (PAP, Fot: Rafał Guz)
dn2yuyk

- Według mojej wiedzy w Rzeszowie odeszło 40 osób. Mało z nich było aktywnymi działaczami - powiedziała w rozmowie z WP rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska.

W piątek PAP poinformował, że z rzeszowskich struktur partii kierowanej przez Katarzynę Lubnauer odchodzi ok. 200 osób, w tym ich władze. Jako powód podano, że budowana z PO Koalicja Obywatelska nie dawała Nowoczesnej szans na rozwój i ustawiała ją w roli "przystawki" politycznej, z którą się nie liczono.

- Dziś nie jest czas podziałów, teraz jest czas dbania o prawdę i demokrację w Polsce. To wymaga współpracy - odpiera te zarzuty Hennig-Kloska. Rzeczniczka Nowoczesnej w rozmowie z WP zaznaczyła, że "na Podkarpaciu uzyskano w wyborach samorządowych najgorszy wynik w Polsce". - Często w takiej sytuacji pojawia się frustracja, ambicje personalne biorą górę nad myśleniem o Polsce - dodała Hennig-Kloska.

dn2yuyk

Zobacz także: Grube ryby odejdą z .N? "To plotki, które sieją najczęściej ci, którzy są poza partią”

**

I dodała, że po "sukcesie Nowoczesnej w całej Polsce" partia ma "wiele nowych osób, które chcą zasilać szeregi ugrupowania i działać". - Będziemy chcieli szybko odbudować zarząd - zaznaczyła.

Z nieoficjalnych informacji WP wynika, że działacze, którzy odeszli z partii, chcą dołączyć do nowej siły politycznej, którą buduje Ryszard Petru. Dotychczasowa szefowa podkarpackich struktur Nowoczesnej, która poinformowała w piątek o rezygnacjach z członkostwa w partii, jest jego bliską przyjaciółką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn2yuyk

Podziel się opinią

Share
dn2yuyk
dn2yuyk
Więcej tematów