Trwa ładowanie...
d3y32gc

Rząd stawia na stocznie. We wtorek projekt ustawy

• Rząd zaprezentuje dziś projekt ustawy o przemyśle stoczniowym
• Szydło: To będzie początek drogi, ale niezwykle istotny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd stawia na stocznie. We wtorek projekt ustawy
(http://radiogdansk.pl)
d3y32gc

We wtorek, 5 marca rząd zaprezentuje projekt ustawy o przemyśle stoczniowym. Premier Beata Szydło zapowiedziała, że pragnie, by przemysł stoczniowy stał się jednym z filarów polskiej gospodarki.

Wspomniana ustawa to jeden z elementów rządowego programu Gospodarka Plus. Minister gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk powiedział, że celem tego aktu prawnego będzie odbudowa przemysłu stoczniowego. - To co się stało za rządów PO i PSL było unikatowe w skali świata. Naszym celem jest odbudowanie - powiedział.

- To będzie początek drogi, ale niezwykle istotny - powiedziała premier Szydło w czasie poniedziałkowej wizyty w Szczecinie. Podkreśliła, że dzięki tej ustawie będzie możliwe stworzenie warunków zarówno dla przedsiębiorców, którzy już zainwestowali w przemysł stoczniowy jak i dla nowych podmiotów gospodarczych.

Nowa ustawa o przemyśle stoczniowym dotyczy między innymi wsparcia finansowego w obszarze likwidacji podatku VAT, zmniejszenia podatku CIT do 1 % i rozszerzenia specjalnych stref ekonomicznych.

d3y32gc

Podziel się opinią

Share
d3y32gc
d3y32gc
Więcej tematów