Trwa ładowanie...
d1it60v

Rząd przyjął pakiet dla seniorów

Premier Donald Tusk na spotkaniu z przedstawicielami Uniwersytetów Trzeciego Wieku podkreślił, że przyjęty we wtorek pakiet dla seniorów to obowiązek rządu, a nie prezent. Dzięki wam czujemy, że polska rodzina jest kompletna - zwrócił się do seniorów premier.
Share
Rząd przyjął pakiet dla seniorów
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d1it60v

Na pakiet dla seniorów składają się: założenia Długofalowej Polityki Senioralnej na lata 2014-2020, program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020 oraz program "Solidarność pokoleń - działania dla zwiększenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+".

Tusk podkreślił, że podjęte przez rząd decyzje powinny uczynić codzienne życie starszych Polek i Polaków "trochę łatwiejszym, trochę bardziej komfortowym". "Wiem, że nie zawsze z tym jest tak dobrze, jak powinno" - mówił. - Nie jest to wigilijny prezent, to jest nasza robota, nasz obowiązek - zaznaczył premier.

- Polscy seniorzy (...) są nam potrzebni nie tylko na co dzień, ale szczególnie wtedy, kiedy zasiadamy przy wigilijnym stole. Widzimy bardzo wyraźnie, że życie bez naszych babć i dziadków nie miałoby sensu, nie byłoby go. Nas by nie było bez was - mówił Tusk. - Właśnie przy stole wigilijnym, kiedy patrzymy na cieszące się dzieciaki, to przede wszystkim widzimy, jak potrzebna jest cała rodzina i jak bardzo potrzebni są nam ci najstarsi w naszej rodzinie.

d1it60v

Premier zaznaczył, że "Polacy to wielka rodzina, nie zawsze o tym pamiętamy, ale w wieczór wigilijny dobrze byłoby też zawiesić czasami kłótnie, czasami niesnaski". - U mnie w domu też się tak zdarza, to jest ludzkie, ale w ten wieczór wigilijny powinniśmy chyba wszyscy pomyśleć nie tylko o swoich najbliższych, ale o wszystkich naszych rodakach jak o prawdziwej rodzinie - podkreślił.

Tusk złożył również życzenia osobom chorym, przebywającym w szpitalach, a także tym, którzy się chorymi opiekują oraz wszystkim osobom, które spędzą Wigilię w pracy. - Akurat moja synowa Ania ma dyżur i będzie dziś w domu dopiero bardzo późnym wieczorem" - mówił. "To dotyczy także policjantów na służbie, naszych żołnierzy na misjach, wszystkich, którzy myśląc też bardzo ciepło o najbliższych będą musieli ten czas spędzić w pracy - dodał.

Premier powiedział, że myśli też bardzo ciepło i gorąco o tych, którzy spędzą Wigilię samotnie. - Wiem, że wśród nich będzie też wielu starszych. Chcę, abyście wszyscy bez wyjątku wiedzieli, że w tych domach, gdzie ludzie są razem, będziemy pamiętali o tych, dla których los nie był tak łaskawy - zaznaczył Tusk.

Przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku podziękowali premierowi oraz obecnemu na spotkaniu ministrowi pracy i polityki społecznej Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi za zaangażowanie na rzecz poprawiania jakości życia osób starszych. Na wigilijnym spotkaniu z seniorami był także minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

d1it60v

Podziel się opinią

Share
d1it60v
d1it60v
Więcej tematów