Trwa ładowanie...
d4bs2hv

Rząd powoła zespół ds. PR. Ma przeciwdziałać kryzysom wizerunkowym

Głównym zadaniem zespołu ma być jak najszybsze przedstawianie stanowiska polskiego rządu w strategicznych kwestiach. W jego skład wejdą urzędnicy pracujący w ministerstwach, a także bliscy współpracownicy premiera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zespół ma być złożony z przedstawicieli ministerstw oraz bliskich współpracowników premiera
Zespół ma być złożony z przedstawicieli ministerstw oraz bliskich współpracowników premiera (PAP, Fot: Marcin Obara)
d4bs2hv

Struktura komórki ma jednak nie być ściśle sformalizowana. Jak twierdzi źródło "DGP", powołanie kolejnego departamentu, np. "Do Spraw Trudnych", w kancelarii premiera, mogłoby tylko usztywnić i spowolnić prace.

Zespół ma przeciwdziałać kryzysom wizerunkowym, podobnym do tego, który zrodził się w wyniku sporu polsko-izraelskiego dotyczącego nowelizacji ustawy o IPN.

- "Taka działalność nie była do tej pory zinstytucjonalizowana, nie było odpowiednich narzędzi. Zbudujemy zespół ludzi, których premier zawsze będzie miał pod ręką, i którymi będzie mógł zarządzać w przypadku kryzysu. Ciało raczej urzędnicze niż polityczne" - twierdzi rozmówca "DGP".

d4bs2hv

Głównym kandydatem na kierownika zespołu jest szef KPRM Michał Dworczyk. W skład komórki wejdą również urzędnicy oddelegowani z innych resortów, np. MSZ, MON, resortu kultury, oraz bliscy współpracownicy Mateusza Morawieckiego.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Zobacz też: Nagrody Szydło. Kto dostał najwięcej?

d4bs2hv

Podziel się opinią

Share
d4bs2hv
d4bs2hv
Więcej tematów