Trwa ładowanie...
d4csnl1
IAR

Rząd podróżuje z własnymi krzesłami? Kopacz: będę wydawać pieniądze, żeby być bliżej obywateli

Na wyjazdowe posiedzenie rządu we Wrocławiu dla premier i ministrów specjalnie przywieziono stoły i krzesła - dowiedziało się Radio Wrocław. To, że doszło do takiej sytuacji potwierdziła rzecznik wojewody dolnośląskiego Marta Libner.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd podróżuje z własnymi krzesłami? Kopacz: będę wydawać pieniądze, żeby być bliżej obywateli
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4csnl1

Kancelaria premiera spytała wojewodę o to, czy ma odpowiednią liczbę stołów dla około 30 osób. Gdy okazało się, że nie, wzięła sprawy w swoje ręce. Wiadomo, że stoły przywieziono do dolnośląskiego do urzędu wojewódzkiego, a po dalsze szczegóły służby wojewody odsyłają do Centrum Informacyjnego Rządu. O to, czy meble jeżdżą za rządem z Warszawy, Radio Wrocław zapytało Piotra Przybysza z CIR. Obiecał odpowiedzieć jeszcze wczoraj, ale do tej pory nie ma jego komentarza. Jak udało się ustalić Radiu Wrocław, identyczna sytuacja była tydzień temu podczas wyjazdowego posiedzenia w Łodzi.

Wczoraj, podczas konferencji prasowej po wrocławskim posiedzeniu Rady Ministrów premier Ewa Kopacz była pytana o koszty takich wyjazdów. Nie podała żadnych kwot, natomiast zapewniła, że nie zamierza rezygnować ze spotkań z Polakami. - Będę wydawać pieniądze na to, żeby być bliżej obywateli i przybliżyć władzę do obywateli - mówiła premier. I dodała, że gdyby nie wyjazdowe posiedzenia, Polacy nie mieliby szansy rozmawiać z premierem czy ministrem, "nawet kiedy temu premierowi chcą nawtykać".

W kuluarach Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu szeptano, że meble przyjechały w nocy. Po zakończeniu posiedzenia zostały spakowane i odwiezione.

Do tej pory poza Wrocławiem wyjazdowe posiedzenia rządu odbywały się w Katowicach i Łodzi.

d4csnl1

Podziel się opinią

Share

d4csnl1

d4csnl1
Więcej tematów