Trwa ładowanie...

Rząd planuje modyfikacje obostrzeń? Jasna deklaracja Muellera

Piotr Mueller przekazał we wtorek, że rząd do stycznia nie planuje modyfikacji obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Piotr Mueller o obostrzeniach związanych z pandemią COVID-19Piotr Mueller o obostrzeniach związanych z pandemią COVID-19Źródło: East News, fot: Jakub Kaminski
d20wnt1
d20wnt1

Piotr Mueller udzielił wywiadu dla radiowej Trójki. Rzecznik rządu był pytany m.in. o to, czy rządzący wprowadzą nowe obostrzenia w związku z wykryciem nowego wariantu koronawirusa. Mowa o Omikronie.

- Obecne obostrzenia uwzględniają fakt, że pojawił się Omikron, natomiast jeśli by się liczba zachorowań zwiększała, będziemy decydować o dalszych obostrzeniach, ale one i tak są poważne, bo 30 procent limitu to jest znaczący limit - zaznaczył polityk.

Zobacz też: Sylwester bez restrykcji? Niedzielski jednoznacznie odpowiada

Do końca roku bez modyfikacji obostrzeń

Piotr Mueller dopytywany był także o to, czy planowane jest objęcie restrykcjami kolejne branże. - W tej chwili takich rozwiązań nie planujemy, do stycznia obowiązują obostrzenia, które są w tej chwili, modyfikacji żadnych nie planujemy - zaznaczył polityk.

d20wnt1

Piotr Mueller przekazał również, że w poniedziałek odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzowego. W jego trakcie nie było rekomendacji, aby przed świętami wprowadzić dodatkowe obostrzenia.

Rzecznik rządu przypomniał także, że w trakcie sylwestra w miejscach użyteczności publicznej będzie obowiązywał ten limit osób, który obowiązuje aktualnie, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

IV fala koronawirusa. Obostrzenia w Polsce

Przypomnijmy, że na początku grudnia Adam Niedzielski i Waldemar Kraska ogłosili nowe obostrzenia. Większość z nich obowiązuje już od 15 grudnia.

Aktualne obostrzenia w Polsce:

  • od 15 grudnia obniżony limit do 30 proc. w restauracjach, barach i hotelach (zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę),
  • od 15 grudnia obniżony limit do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych (zwiększenie tego limitu może dotyczyć tylko i wyłącznie osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę),
  • od 15 grudnia zamknięte dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia,
  • od 15 grudnia obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 (bez względu na posiadany certyfikat covidowy),
  • od 15 grudnia w transporcie zbiorowym limit do 75 proc. miejsc,
  • od 20 grudnia do 9 stycznia nauka zdalna dla szkół podstawowych i średnich,
  • 31 grudnia i 1 stycznia będzie obowiązywało ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 - z wyłączeniem osób zaszczepionych.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20wnt1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20wnt1
Więcej tematów