Trwa ładowanie...

"Rząd kładzie łapę na in vitro". PiS przedstawił kontrowersyjny projekt

PiS przygotował ustawę dzięki, której rząd będzie mógł karać samorządy za finansowanie in vitro. Projekt niespodziewanie wypłynął w trakcie obrad sejmowej komisji zdrowia. O sprawie poinformował były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Share
"Rząd kładzie łapę na in vitro". PiS przedstawił kontrowersyjny projekt
Źródło: East News
d1ylm7h

Samorządy postanowiły pomóc parom, które zmagają się z bezdzietnością - stworzyły własne finansowanie programu in vitro. Tymczasem PiS na obradach sejmowej komisji zdrowia przedstawił ustawę, która zakłada karanie samorządów za wspieranie in vitro. Projekt jest gotowy do procedowania w Sejmie i Senacie.

"Rząd kładzie łapę na Wasze programy in vitro" - zaalarmował na swoim koncie na Twitterze Bartosz Arłukowicz, który brał udział w obradach, na których członkowie PiS przedstawili projekt. W ustawie jest zapisane, że gminy by prowadzić program in vitro, będą musiały uzyskać pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych.

AOTK to organ rządowy, można się więc spodziewać, że o pozwolenie na wspieranie in vitro nie będzie łatwo. A jeśli któryś samorząd postanowi finansować program bez zgody rządu to musi się liczyć z tym, że będzie miał karę do zapłacenia.

d1ylm7h

Podziel się opinią

Share
d1ylm7h
d1ylm7h
Więcej tematów