Trwa ładowanie...

"RZ": firma Kijowskiego otrzymała z KOD ponad 90 tys. zł

- Ponad 90 tysięcy złotych otrzymała firma Mateusza Kijowskiego z pieniędzy zebranych w ramach zbiórek prowadzonych przez Komitet Obrony Demokracji - ustaliła "Rzeczpospolita". Wcześniej lider KOD informował, że nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia, a jego źródłem utrzymania są pieniądze pochodzące od rodziny. Mateusz Kijowski będzie w czwartek o 9:00 gościem Kamili Biedrzyckiej-Osicy w programie #dzieńdobryPolsko w Telewizji WP i na stronie głównej Wirtualnej Polski.

Share
"RZ": firma Kijowskiego otrzymała z KOD ponad 90 tys. zł
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d1rgal4

Firma MKM-Studio zainkasowała ponad 90 tysięcy złotych za usługi informatyczne. Jak informuje "Rzeczpospolita” prezesem firmy jest Mateusz Kijowski. Żona lidera KOD z kolei dysponuje 95 proc. udziałów. Pozostałe 5 proc. to udziały Mateusza Kijowskiego. Dziennikarzom udało się dotrzeć do faktur wystawianych przez firmę, a Kijowski potwierdził ich autentyczność.

Spółka oferowała usługi związane z doradztwem w zakresie informatyki i sprzętu komputerowego. Od marca do sierpnia 2016 roku z konta Komitetu Społecznego KOD na konto MKM-Studio zrealizowano sześć przelewów. Każdy na kwotę 15 190,50 zł brutto. Faktury dla KOD wystawiał osobiście Mateusz Kijowski.

d1rgal4

MKM-Studio prowadzi również hosting i domenę strony internetowej Komitetu Obrony Demokracji. Utrzymanie systemu poczty elektronicznej wyceniono na około 4900 złotych. Z kolei za przeprowadzanie migracji danych i usług w maju i czerwcu zapłacono po blisko 5 tysięcy złotych. W sumie sześć faktur, do których dotarła "RZ", opiewa na łączną kwotę 91.143 zł brutto.

Mateusz Kijowski początkowo nie chciał rozmawiać z dziennikarzami nt. wystawionych faktur. - Nie byłem w Komitecie Społecznym i nie ja podejmowałem tam decyzje. Nie będę udzielał wyjaśnień, bo od dłuższego czasu jest nakręcana taka afera, i taka prowokacja – miał stwierdzić później Kijowski.

Podczas spotkania z sympatykami KOD w Słupsku w połowie grudnia Mateusz Kijowski pytany o źródło utrzymania odpowiedział krótko - "Ze wsparcia rodziny”.

Mateusz Kijowski będzie w czwartek o 9:00 gościem Kamili Biedrzyckiej-Osicy w programie #dzieńdobryPolsko w Telewizji WP i na stronie głównej Wirtualnej Polski

Oprac. Adam Styczek

d1rgal4

Podziel się opinią

Share
d1rgal4
d1rgal4
Więcej tematów