Trwa ładowanie...
d2tqkeu
31-12-2015 17:52

Ryszard Petru wystąpił z "orędziem". "Zwracam się do Państwa jako lider sejmowej opozycji"

• Ryszard Petru wystąpił z internetowym "orędziem"
• "Zwracam się do Państwa jako lider sejmowej opozycji"

d2tqkeu
d2tqkeu

- Zwracam się do Państwa jako lider sejmowej opozycji. Dla wielu Nowoczesna stała się symbolem nadziei. Proszę, abyśmy nie tracili nadziei na lepszą Polskę. A PiS proszę o odpowiedzialność - powiedział w noworocznym przemówieniu do Polaków Ryszard Petru.

Jak mówił Ryszard Petru, "kończy się rok zaskakującego zwrotu". - Rok, w którym Polacy głośno i zdecydowanie opowiedzieli się za zmianą. Za tym, aby nasze państwo było lepiej i sprawniej rządzone. Za marzeniami o lepszej i sprawiedliwej Polsce. Te nadzieje nie zostały jednak spełnione - stwierdził.

Petru ostrzegł, że pomysły, które forsuje rząd "grożą chaosem i cofnięciem rozwoju". - Za złe pomysły i nieudolność zapłacimy wszyscy - mówi. Dodaje, że PiS demontuje państwo, ustawy pisze nocą i na kolanie. - Z niepokojem patrzymy także na nieustanne dzielenie i obrażanie Polaków - dodaje.

d2tqkeu

W dalszej części zwrócił się do widzów "jako lider sejmowej opozycji". - Dla wielu Nowoczesna stała się symbolem nadziei. Jestem wdzięczny za wszystkie głosy poparcia dla działań, które podejmujemy, prób apelowania o rozsądek, współpracę i namysł - mówił. - Musimy wierzyć, że rozsądna zmiana jest możliwa. Proszę, abyśmy nie tracili nadziei na lepszą Polskę - powiedział Petru.

Odniósł się także do "obywatelskich protestów, które zgromadziły tysiące osób". - Polacy wyszli na ulice nie dlatego, że nie chcą zmiany. Chcą zmian, ale to, co się dzieje, to są złe zmiany - stwierdził. Zwrócił się także z apelem do Prawa i Sprawiedliwości o odpowiedzialność w nadchodzącym roku. - Nikt nie kwestionuje waszego prawa do rządzenia. Ale Polska nie jest własnością jednego ugrupowania. Każda władza ma swoje granice. Są nimi prawo, sprawiedliwość i zwykła przyzwoitość - mówił Petru.

d2tqkeu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tqkeu
Więcej tematów