Trwa ładowanie...
d1c9lxk

Ryszard Petru: rządzi nami Kiszczak z Kaczyńskim

• "SB nadal nami rządzi" - mówił w TVN24 Ryszard Petru
• Odniósł się w ten sposób do ujawnienia teczek z domu Kiszczaków
• Jego zdaniem "szef IPN zachowuje się jak Zbigniew Ziobro"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru
Ryszard Petru (WP)
d1c9lxk

Mnie bardziej przeraża nie tyle to, co jest w teczkach, ale to, co robi IPN. Szef IPN zachowuje się jak Zbigniew Ziobro - oskarżył już Wałęsę, powiedział, że jest winny, a teraz będziemy sprawdzać, czy papiery są prawdziwe - powiedział w "Faktach po Faktach" lider Nowoczesnej Ryszard Petru, odnosząc się do ujawnienia przez IPN dokumentów znalezionych w domu Kiszczaków.

Zdaniem Ryszarda Petru dokumenty zostały udostępnione w sposób "skandaliczny". - W sposób skandaliczny publikowane jest kilkaset stron dokumentów. Nie wiemy, które elementy były fałszowane, czyli w majestacie prawa dokonujemy linczu na Lech Wałęsie, a on nie ma możliwości obrony - powiedział.

- Tu nie chodzi o Lecha Wałęsę, ale o styl uprawiania polityki i instytucje państwa. Szef IPN robi to, aby przypodobać się nowej władzy i dostać od niej szanse na przyszłość - ocenił lider Nowoczesnej.

d1c9lxk

Ryszard Petru stwierdził, że udostępnienie znalezionych w domu Kiszczaków dokumentów przyćmiło wizytę premier Beaty Szydło w Brukseli w sprawie Brexitu, a także "rocznicvę koszmarnych 100 dni rządu".

- Zrobili relikwię w IPN z teczki Kiszczaka, co pokazuje, że SB nami nadal rządzi - stwierdził Petru. - Rządzi nami Kiszczak z Kaczyńskim, są ręka w rękę zadowoleni, że Polacy czują się teraz zaniepokojeni - dodał.

d1c9lxk

Podziel się opinią

Share
d1c9lxk
d1c9lxk
Więcej tematów