Trwa ładowanie...
02-12-2014 11:15

Ryszard Grobelny dziękuje poznaniakom i życzy powodzenia Jaśkowiakowi

- Poznaniacy wybrali zmianę. Przyjmuję tę decyzję z pokorą i ufnością – tak skomentował wyniki wyborów Ryszard Grobelny, który po 16 latach rozstaje się z fotelem prezydenta Poznania.

Share
Ryszard Grobelny dziękuje poznaniakom i życzy powodzenia JaśkowiakowiŹródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
d15csar

Jeszcze kilka tygodni temu w taki scenariusz wierzyli tylko najwięksi fantaści, a jednak w niedzielę okazało się, że niemożliwe jest możliwe. Ryszard Grobelny przegrał drugą turę wyborów i po 16 latach Poznań będzie miał nowego prezydenta, którym zostanie Jacek Jaśkowiak.

1 grudnia ustępujący prezydent podziękował poznaniakom za minione lata na swoim blogu, pisząc:

"Bardzo serdecznie dziękuję ze 16 lat wspaniałej współpracy. Za to, że zawsze byliście przy mnie, zawsze dodawaliście otuchy, zawsze wspomagaliście.

d15csar

Minione 16 lat było wspaniałym okresem poznańskiego rozwoju w wielu obszarach, infrastrukturalnym, społecznym, inwestycyjnym. Jestem z tego dumny i jestem dumny z Waszej przedsiębiorczości. To dzięki Wam Poznań stał się jednym z najwspanialszych miast w Polsce.

Na swojej drodze przez te lata spotkałem wielu, wielu wspaniałych ludzi. Ludzi, którzy dużo mnie nauczyli, dzięki którym się rozwijałem i stałem się lepszym człowiekiem. Chciałbym im za to gorąco podziękować”.

Na blogu Ryszard Grobelny pogratulował także zwycięstwa swojemu rywalowi:

„Raz jeszcze serdecznie gratuluję Panu Jackowi Jaśkowiakowi. Życzę mu, by udało się kontynuować dobry rozwój Poznania. Mam nadzieję, że pod Jego kierownictwem Poznań nadal będzie się dobrze rozwijał, a Jego marzenia i marzenia Poznaniaków zostaną zrealizowane.

Poznaniacy wybrali zmianę. Przyjmuję tę decyzję z pokorą i ufnością. Niezależnie od tego, jak bardzo się wszyscy różnimy, powinniśmy zawsze wspierać te rozwiązania, które dla Poznania będą dobre. Życząc wszystkim, zarówno zwolennikom jak i przeciwnikom pomyślności, składam deklarację. Różnijmy się, ale współpracujmy. Współpracujmy, bo to nasza poznańska siła.”

d15csar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15csar
d15csar
Więcej tematów