Trwa ładowanie...
ycipk-3tl0ct
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ryszard Czarnecki został jednym z wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki został wybrany na jednego z czternastu wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego nowej kadencji. Jego kandydaturę na to stanowisko wystawiła frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki (WP.PL)
ycipk-3tl0ct

[PILNE!] Europoseł @r_czarnecki wiceprzewodniczącym @Europarl_PL. pic.twitter.com/JAEHF626Sh

— PE Biuro w Polsce (@PE_Polska) [ July 1, 2014 ]( https://twitter.com/PE_Polska/statuses/484001037414846464 )

Czarnecki został wybrany w trzeciej turze tajnego głosowania, uzyskując 284 głosy. W dwóch pierwszych turach konieczne było uzyskanie poparcia bezwzględnej większości, którego Czarnecki nie otrzymał. W trzeciej wystarczyła zwykła większość.

Polityk PiS będzie jedynym wiceprzewodniczącym PE z Polski. - Cieszę się, że Polska ma jednego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Europa Europą, ale przede wszystkim będę pracować dla mojej ojczyzny - powiedział Czarnecki dziennikarzom po ogłoszeniu wyników wyborów.

ycipk-3tl0ct

Dodał, że chciałby zajmować się przede wszystkim sprawami wschodnich sąsiadów UE. - Wydaje się naturalne, że przedstawiciel Polski w prezydium Parlamentu Europejskiego powinien mieć taki właśnie zakres odpowiedzialności - powiedział.

Gratulacje! [ @r_czarnecki ]( https://twitter.com/r_czarnecki ) wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

— Mariusz A. Kamiński (@mariuszkaminski) [ July 1, 2014 ]( https://twitter.com/mariuszkaminski/statuses/484000242229321728 )

Ryszard Czarnecki (ur. 1963 r.) zasiada w PE już trzecią kadencję. W tegorocznych eurowyborach mandat zdobył w Wielkopolsce. Wcześniej z sukcesem startował z okręgu dolnośląsko-opolskiego (jako kandydat Samoobrony), a w 2009 roku - z kujawsko-pomorskiego.

Podstawową rolą wiceprzewodniczących europarlamentu jest wspomaganie szefa PE. Zastępują go podczas prowadzenia obrad w razie jego nieobecności, niemożności wykonywania przez niego obowiązków bądź gdy chce on uczestniczyć w dyskusji. Mogą też reprezentować go w trakcie różnych uroczystości. Wchodzą w skład Prezydium Parlamentu Europejskiego.

ycipk-3tl0ct

Na wiceprzewodniczących europarlamentu wybranych zostało także pięcioro europosłów centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej: Rainer Wieland (Niemcy), Adina Ioana Valean (Rumunia), Ramon Luis Valcarcel Siso (Hiszpania), Antonio Tajani (Włochy), Ildiko Gall-Pelcz (Węgry), Mairead McGuinness (Irlandia).

Z frakcji Socjalistów i Demokratów funkcję wiceszefów PE uzyskali: David Sassoli (Włochy), Silvye Guillaume (Francja) i Corina Cretu (Rumunia); z frakcji liberałów: Olli Rehn (Finlandia) i Alexander Graf Lambsdorff (Niemcy); ze Zjednoczonej Lewicy Europejskiej - Dmitris Papadimoulis (Grecja), a z Zielonych - Ulrike Lunacek (Austria).

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3tl0ct

ycipk-3tl0ct
ycipk-3tl0ct