Trwa ładowanie...
d3am57i

Ryszard Czarnecki: sądzę, że rząd zgłosi kandydaturę Jacka Saryusza-Wolskiego

Myślę, że Saryusz-Wolski będzie kandydatem. Od tej decyzji dzielą nas dni, a może godziny - stwierdził eurodeputowany PiS, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS
Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS (WP)
d3am57i

Czarnecki był gościem programu "Faktach po Faktach" w TVN24. Pytany o ewentualną kandydaturę, Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej stwierdził: - Sądzę, że polski rząd zgłosi tę kandydaturę.

- Myślę, że od tej decyzji dzielą nas dni, a może godziny - dodał.

- Jacek Saryusz-Wolski ma wszelkie kwalifikacje, ma duże doświadczenie. Myślę, że będzie kandydatem - powiedział Czarnecki.

d3am57i

Według poniedziałkowych informacji brytyjskiego dziennika "Financial Times" premier Beata Szydło sonduje inne kraje Unii Europejskiej w sprawie możliwości zastąpienia Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego.

Doniesienia dziennika wywołały dyskusję polityczną w Polsce. Prezes PiS Jarosław Kaczyński uznał, że Tusk "łamie elementarne zasady UE", zatem nie może być przewodniczącym RE i "w żadnym razie nie może liczyć na poparcie PiS i brak sprzeciwu". Według polityków PiS m.in. marszałka Senatu i szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego Jacek Saryusz-Wolski byłby lepszym kandydatem na stanowisko szefa RE od Tuska. Saryusz-Wolski dotąd nie zabrał głosu w sprawie doniesień "FT".

d3am57i

Podziel się opinią

Share
d3am57i
d3am57i
Więcej tematów