Ruszyły Srebrne Usta

Już po raz dziesiąty radiowa Trójka proponuje swoim słuchaczom zabawę "Srebrne Usta".

Zabawa ta polega na wyborze najbardziej zaskakującej, zabawnej lub najcelniejszej wypowiedzi jednej z czołowych postaci polskiej sceny politycznej.

Wypowiedzi polityków w formie dźwiękowej oraz pisemnej znajdują się na stronie internetowej Trójki. Są również codziennie prezentowane na antenie. Do 28 stycznia 2006 rokusłuchacze mogą głosować za pomocą SMSów wysyłanych na numer 71123. Spośród wszystkich osób biorących udział w zabawie, zostanie wylosowana jedna, która otrzyma w prezencie od Trójki 10 tysięcy złotych.

Pomysł plebiscytu zrodził się na początku 1992 roku. Obradujący wówczas Sejm I kadencji obfitował w osobowości wyróżniające się niebanalnym językiem. Posłowie prześcigali się w obrazowych przenośniach, celnych ripostach, niespotykanych figurach retorycznych. Stało się ważne nie tylko to, co ktoś mówi, lecz także jak to robi.

Dziennikarze radiowej Trójki postanowili utrwalić w pamięci słuchaczy te zwroty i wyrażenia, które ze względu na swą treść nie zawsze miały szansę przejść do historii. Inicjatorzy plebiscytu mieli poza tym nadzieję, że spojrzenie z przymrużeniem oka na politykę, niekiedy brutalną i zawiłą, dobrze zrobi zarówno jej aktorom jak i obserwatorom. W myśl przysłowia "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem" zaproponowali słuchaczom Trójki plebiscyt "Srebrne Usta".

Srebrne Usta to jedna z corocznych najważniejszych akcji antenowych oraz wydarzenie kształtujące wizerunek Trójki jako stacji kierowanej do słuchacza inteligentnego, posiadającego poczucie humoru i zdrowy stosunek do rzeczywistości.

W poprzednich edycjach zdobywcami "Srebrnych Ust" byli: Lech Wałęsa, Jerzy Owsiak, Ewa Wachowicz, Waldemar Pawlak, Grzegorz Kołodko, Henryk Goryszewski, Zyta Gilowska, Renata Beger oraz Donald Tusk.

Symboliczną nagrodą w plebiscycie są oryginalne statuetki autorstwa Krzysztofa Brzezińskiego, w całości wykonane ze srebra. Zwycięzcy plebiscytu odbierają je podczas uroczystości ogłoszenia wyników.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)