Trwa ładowanie...

Ruszyła dystrybucja bezpłatnych wejściówek na Warszawę Singera

Ruszyła dystrybucja bezpłatnych wejściówek i biletów na XI edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera.

Share
Ruszyła dystrybucja bezpłatnych wejściówek na Warszawę Singera
Źródło: WawaLove.pl
d203q78

Na większość wydarzeń obowiązują bezpłatne wejściówki, które można rezerwować pod numerami telefonów (22) 6205585 lub (22) 6521648. Bilety na część odpłatną sprzedawane będą w kasie Teatru Żydowskiego (tel. 22 8505656) oraz na www.teatr-zydowski.art.pl i na stronie www.eventim.pl. Na oficjalnej stronie Festiwalu Singera http://www.festiwalsingera.pl/ można zapoznać się ze szczegółowym programem festiwalu.

Jak co roku festiwal dla miłośników kultury żydowskiej odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia. Oprócz licznych wydarzeń muzycznych, literackich, wizualnych czy warsztatów, ważną część stanowić będą spektakle teatralne. Od 23 do 31 sierpnia 2014 r. będą odbywać się spektakle dramatyczne, muzyczne i kabaretowe, monodramy oraz czytania performatywne.

d203q78

Na festiwalu zagoszczą polscy i zagraniczni artyści, m. in. Maia Morgenstern z Teatru Żydowskiego w Rumunii, znana szerokiej publiczności z "Pasji" Mela Gibsona, Olgierd Łukaszewicz, Anna Polony, Wioleta Komar i wielu innych utalentowanych artystów. Jednym z głównym wydarzeń tegorocznego Festiwalu Singera będzie polska premiera spektaklu "Robot Planet" w reżyserii izraelskiego twórcy Shmuela Shohata.

Nie zabraknie też muzyczno-kabaretowych akcentów. 25 sierpnia o 17.30 odbędzie się przedstawienie w reż. Marka Branda "Tuwim or not Tuwim" - to program złożony z tekstów polskich artystów tworzących w dwudziestoleciu międzywojennym, m. in. Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego czy Jana Brzechwy. Teatr Teka wystąpi ze spektaklem "Jeszcze chcę powiedzieć", w którym zabrzmią piosenki z lat 20. i 30.

Ponadto w programie znajdą się czytania performatywne pisarzy izraelskich, w których będziemy mogli usłyszeć wybitnych polskich aktorów. W cyklu "Mistrzowie czytają" spotkamy się z Włodzimierzem Pressem, Anną Polony oraz Olgierdem Łukaszewiczem. W programie czytań performatywnych znajdą się też: "Po chińsku do Ciebie mówię" w reż. Pawła Paszty, "Wszystkie moje mamy" w wyk. Aliny Świdowskie, czy "Mykwa" w reż. Karoliny Kirsz.

Nie zabraknie też atrakcji dla młodszych widzów. 30 sierpnia o godz. 13.30 odbędzie się bajkowy spektakl familijny Teatru Żydowskiego "O karpiu, kozie i trąbce, która gasiła pożary", oparty na tekstach Izaaka Bashevisa Singera w reżyserii Macieja i Adama Wojtyszków. To opowieść dla dzieci i dorosłych, która w barwny, zabawny, ale i mądry sposób opowiada o mieszkańcach pewnego miasta.

XI edycja Festiwalu Singera potrwa od 23 do 31 sierpnia 2014 roku w Warszawie. Wydarzenia będą odbywać się w Teatrze Żydowskim-Centrum Kultury Jidysz, na Placu Grzybowskim, w okolicach ulicy Próżnej oraz w Austriackim Forum Kultury. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Shalom.

d203q78

Podziel się opinią

Share
d203q78
d203q78
Więcej tematów