Trwa ładowanie...
d36dvyv

Ruszył konkurs na projekty kolejnych stacji II linii metra

Wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie pojedziemy II linia metra, jednak wiadomo już, że kolejne stacje są już w fazie konkretnych planów. Metro Warszawskie ogłosiło konkurs na projekty kolejnych stacji podziemnej kolejki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył konkurs na projekty kolejnych stacji II linii metra
(WawaLove.pl)
d36dvyv

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę II linii metra o odcinki 3+3 już 15 października 2014 roku. Chodzi o dodatkowe trzy stacje w stronę Bemowa i trzy na Bródnie. Wykonawcy, oddzielnie dla każdego z odcinków, będą musieli wybudować nowe stacje do 2019 r.

- Przyjęto zasadę, że każdy z tych odcinków będzie budować inna firma. Chodzi o większą konkurencyjność - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Stacje w stronę Bemowa

d36dvyv

Na odcinku zachodnim drugiej linii metra stanie stacja C-5 o roboczej na razie nazwie Ulrychów (Wola Park). Kolejna to C-4 o roboczej nazwie Górce (Powstańców Śląskich). Obie powstaną pod ulicą Górczewską.

Stacje po prawej stronie Wisły

Na odcinku wschodnio-północnym powstaną także trzy stacje: C-19 Zacisze - zbudowana zostanie pod ul. Figara, po południowej stronie skrzyżowania ul. Litawora z ul. Rolanda. Z kolei C-20 Kondratowicza, przewidziano pod skrzyżowaniem ul. Kondratowicza z ul. Malborską. Trzecia, czyli C-20 Bródno (Rembielińska) zostanie zbudowana pod ul. Kondratowicza po wschodniej stronie Rembielińskiej.

Nowe stacje mają nawiązywać do tych już powstałych na II linii. Dlatego zarówno wejścia, jak i wystrój wnętrz stacji będą podobne - tutaj również pojawią się m.in. kolorowe, grafiki Wojciecha Fangora.

d36dvyv

Wnioski o udział w konkursie projektanci mogą składać do 16 lutego 2015 r. Po tym terminie uczestnicy będą mieli co najmniej 90 dni na złożenie prac. Projekt będzie można złożyć tylko na jeden odcinek (wschodnio-północny lub zachodni). Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji "z wolnej ręki" w kwestii wykonania projektów budowlanych.

Sąd konkursowy, który będzie oceniał projekty, będzie brał pod uwagę siedem kryteriów. Są nimi: koszt wykonania projektu budowlanego wraz z nadzorami autorskimi (30%), rozwiązania architektoniczne (25%), walory eksploatacyjne (10%), minimalizacja oddziaływania obiektów metra na środowisko w czasie eksploatacji (10%), powiązanie stacji metra z innymi środkami komunikacji publicznej (10%), program i rozwiązania technologiczne torów odstawczych i do zawracania pociągów (10%) oraz walory konstrukcyjno-technologiczne (5%).

d36dvyv

Podziel się opinią

Share

d36dvyv

d36dvyv
Więcej tematów