Ruszają Trójmiejskie Targi Pracy
Trójmiejskie Targi Pracy to doskonała okazja zarówno dla szukających pracy i spełnienia zawodowego osób jak i potencjalnych pracodawców na znalezienie wartościowych pracowników. Tegoroczna już XX edycja, odbędzie się na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w dniach 8-9 maja 2017 r. (poniedziałek i wtorek ), w godz. 900-1600. W tym roku na Targach zaprezentuje się 80 Wystawców zarówno lokalnych (Polskich) jak i zagranicznych. Przewidywana przez organizatorów liczba odwiedzających w ciągu tych dwóch dni przekroczy 5 tys. osób. Wstęp jak co roku jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.
28.04.2017 | aktual.: 06.08.2019 23:31
Trójmiejskie Targi Pracy to wydarzenie które jest wielkim spotkaniem osób planujących swoją karierę zawodową oraz firm i instytucji, które poszukują pracowników, stażystów i praktykantów. To wyjątkowa okazja dla studentów i absolwentów szkół średnich, wyższych i zawodowych, bezrobotnych i zatrudnionych, by w jednym miejscu porozmawiać z wieloma pracodawcami i przełamać pierwsze lody w kontakcie z rekruterami. Odwiedzający, poza niebywałą oszczędnością czasu i środków związanych z wymianą maili oraz podróżami, zyskują:
- Możliwość poznania nowych firm, które oferują konkurencyjne warunki zatrudnienia w Polsce i za granicą.
- Szansę na spotkanie interesujących ludzi wśród reprezentantów wystawców – doświadczonych pracowników, naukowców, szefów firm i popularyzatorów marki.
- Okazję do uczestnictwa w specjalistycznych wykładach, które odbywają się w czasie Targów.
- Pomoc w zbudowaniu lub poprawie CV bezpośrednio od specjalistów w dziedzinie rekrutacji.
- Przepis na sukces i motywację do pracy.
Firmy, które uczestniczą w Trójmiejskich Targach Pracy to zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa, które działają m.in. w branży IT, automatyce, energetyce, finansach, mediach, przemyśle drzewnym i handlu. Wielu z wystawców bierze udział w Trójmiejskich Targach Pracy drugi, trzeci rok z rzędu. Do uczestników należą także agencje zatrudnienia i head-hunterzy. Warto zauważyć obecność instytucji publicznych – Miasta Gdańsk oraz Gdańskiego Urzędu Pracy.
Oferty pracy na Targach dotyczą przede wszystkim stanowisk specjalistycznych i inżynierskich.
Ale pracodawcy poszukują też sprzedawców, handlowców, tłumaczów, księgowych, testerów aplikacji internetowych i gier komputerowych. Dla osób, które rozpoczynają karierę przygotowano liczne propozycje praktyk i stażów.
Zainteresowaniem ze strony firmy Uteach będą cieszyć się doświadczeni nauczyciele oraz osoby które niebawem dołączą do tego grona.
Jeśli idzie o osoby z wykształceniem technicznym, zainteresowanie powinny wzbudzić stoiska wystawców takich jak:
Mostostal, firma budowlana o ugruntowanej pozycji na rynku, która poszukuje przede wszystkim młodych talentów z ukierunkowaniem technicznym. Podobnie Sylva Sp. z o.o., która działa od ponad 20 lat na rynku drzewnym, poszukują osób z kierunków technicznych. Oraz Ikea Industry Lubawa która poszukuje osób chętnych na stanowiska dotyczące inżynierii procesu, utrzymania ruchu, logistyki, kontroli oraz zarządzania jakością jak i obsługi maszyn do obróbki drewna.
Plany rekrutacyjne w przypadku większości pracodawców to znalezienie 20-30 nowych pracowników w najbliższym czasie. Niektóre firmy przewidują zatrudnienie nawet większej liczby osób w okresie kilkunastu miesięcy po zakończeniu Targów.
W ramach Targów organizatorzy i wystawcy przygotowali niespodzianki dla odwiedzających. Przed rozpoczęciem rozmów z wystawcami warto wziąć ze sobą kubek pysznej kawy serwowanej z ekspresów sklepu Arte Cafe. Każdy chętny otrzyma espresso, duże latte lub cappuccino w pakiecie z Katalogiem Wystawców zupełnie za darmo.
Organizatorzy zaplanowali turnieje wiedzy i kolejną edycję konkursu „Złoty Pracodawca”, które są szansą na wygranie cennych nagród. Wśród nich będą pendrive’y, dyski zewnętrzne i tablety. Regulaminy konkursów będą dostępne przy głównym wejściu do hali targowej w dobrze oznaczonym miejscu.
Wystawcy Trójmiejskich Targów Pracy są zawsze bardzo dobrze przygotowani. Dla każdego z nich ważne jest, by wyróżnić się wśród pozostałych pracodawców i przyciągnąć najwięcej kandydatów. W tym roku dodatkowym wyzwaniem jest okrągła rocznica Targów, która również stanie się bodźcem do nowych pomysłów i atrakcji na stoiskach wystawców. Co roku odwiedzający uczestniczą w loteriach pracodawców, sterują dronami, zakładają gogle VR, by bawić się w świecie wirtualnej rzeczywistości, smakują przysmaków ze stołówek pracowniczych, programują walki robotów, grają w gry logiczne, a nawet zasiadają do symulatorów samolotów. Dla przykładu firma MORPOL S.A. przygotowała widowiskowy pokaz przyrządzania sushi połączony z degustacją potraw.
Dodatkowo swój 65-letni jubileusz obchodzi sponsor strategiczny Trójmiejskich Targów Pracy: Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Obchody Jubileuszu zaplanowano na 26-27 maja oraz 22 września. Więcej informacji będzie można znaleźć w katalogu wystawców oraz na stronie 65 lat wydziału ETI.
Równolegle z wydarzeniem Targów odbędą się „MarelDays”, konferencja popularyzująca tematy elektroniki morskiej wśród specjalistów. Po więcej informacji odsyłamy także do Katalogu wystawców oraz na stronę MarelDays 2017. Zapraszamy zainteresowanych studentów do rejestracji na bezpłatne wykłady pod adresem: http://mareldays.edu.pl/WP/rejestracja-ds/.
Poszukujący pracy, praktyk i stażów często pytają w jaki sposób powinni przygotować się do kontaktu z pracodawcami obecnymi na Trójmiejskich Targach Pracy. Organizatorzy udzielają następujących porad, krok po kroku:
1 -Na podstawie listy wystawców targowych, dostępnej m.in. na stronie www.targipracy.gdansk.pl/site/exhibitors-list odwiedzający powinien określić własny spis pracodawców, u których chcieliby znaleźć zatrudnienie. Należy przy tym zwrócić uwagę, że niektóre firmy i instytucje są obecne tylko w jednym dniu wydarzenia : 8 lub 9 maja.
2 -Poszukujący pracy, praktyk i stażów powinien stworzyć własne, aktualne CV, wydrukować w kilkudziesięciu egzemplarzach i włożyć do teczki, z którą zawsze wygodniej jest przemieszczać się między stoiskami.
3 -Na Targi najlepiej przyjść rano, o godz. 900, zarówno w poniedziałek 8 maja, jak i we wtorek 9 maja. Wówczas na pewno każdy odwiedzający zdąży udać się na wybrane stoiska.
4 -Wielu Wystawców poza CV, prosi o wypełnienie własnych formularzy kontaktowych więc należy posiadać długopis. Na Targach wielu wystawców w ramach promocji oferuje gadżety firmowe, znajdą się też na pewno przybory do pisania.
"Będąc na targach przechadzałem się pomiędzy stoiskami różnych firm, zagadując co chwile osoby przy stoiskach, zbierając informacje dotyczące moich potencjalnych pracodawców, oraz oczywiście - ofert dla stażystów. Odkryłem wiele firm o których kompletnie bym nic nie wiedział gdyby nie targi. Ze wszystkich wystawców wyłoniłem tych, których oferty mnie interesują i zaaplikowałem do nich. Po odbyciu kilku różnych procesów rekrutacji i byciu na tylu samych rozmowach kwalifikacyjnych zostałem postawiony przed trudnym wyborem - dostałem parę propozycji i musiałem zdecydować w której firmie spędzę najbliższe wakacje. Wybrałem program stażowy firmy Schibsted Tech Polska, który zadowolił mnie całkowicie. Na koniec stażu zostałem zatrudniony na stałe i do dzisiaj jestem tam web developer-em. O dziwo, to była firma o której dowidziałem się przypadkiem, podczas Trójmiejskich Targów Pracy."
Szczegółowe informacje: lista wystawców, mapa stoisk, informatory targowe oraz harmonogram seminarium dostępne są na stronie Trójmiejskie Targi Pracy
Sponsorem Głównym XX edycji Trójmiejskich Targów Pracy jest Intel Technology Poland. Sponsorami Branżowymi są firmy: Jabil, Amazon Development Center Poland oraz Nordea Bank, Pion IT. Patronem Strategicznym wydarzenia jest Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
Patroni medialni imprezy: RMF MAXXX Trójmiasto, Grupa Wirtualna Polska, Gratka.pl, Trójmiasto.pl, Praca.pl, Monster Polska, Pomorski Klub Biznesu, PracaZaGranica.pro.
Informacja prasowa