Trwa ładowanie...
d33u4td
d33u4td
IAR

Rusza proces ws. katastrofy pod Szczekocinami

W Częstochowie rozpoczyna się proces w sprawie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. Ta tragedia trzy lata temu wstrząsnęła całą Polską. W czołowym zderzeniu dwóch pociągów zginęło 16 osób, a 160 odniosło obrażenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d33u4td

3 marca 2012 roku, w pobliżu Szczekocin k. Zawiercia, zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wsch. - Kraków Główny.

Śledztwo trwało ponad dwa lata, zebrano w nim bardzo obszerny materiał dowodowy, dokumentację, liczącą 122 tomy - mówi prokurator Tomasz Ozimek. To nie tylko przesłuchania świadków, lecz także opinie biegłych z zakresu transportu szynowego i medycyny sądowej.

Prokuratura postawiła zarzuty niemyślnego spowodowania katastrofy i fałszowania dokumentacji Jolancie S., dyżurnej ruchu ze Sprowy i Andrzejowi N., dyżurnemu ze Starzyn - dodaje prokurator Ozimek. Andrzej N. zezwolił na wjazd pociągu na niewłaściwy tor. Jolanta S. skierowała pociąg na właściwy tor, jednak nie upewniła się, dlaczego system kontroli ruchu sygnalizował, że tor jest zajęty.

Za nieumyślne spowodowanie katastrofy oskarżonym grozi do 8 lat więzienia. Za poświadczenie nieprawdy w dokumentach - do 5 lat pozbawienia wolności.

d33u4td

Podziel się opinią

Share
d33u4td
d33u4td
Więcej tematów