Trwa ładowanie...
02-11-2015 09:06

Rusza konkurs "Lokal na kulturę" w Katowicach

Kolejna edycja konkursu "Lokal na kulturę" rozpoczęła się w Katowicach - poinformował Urząd Miejski. Prowadzący działalność kulturalną i artystyczną mogą liczyć na preferencyjne stawki czynszu za najem lokali, w których będą ją realizować.

Rusza konkurs "Lokal na kulturę" w KatowicachŹródło: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
d3o8ev5

Jak podkreśliła rzeczniczka urzędu miasta Justyna Łukasiewicz-Musiał, tworzenie sprzyjających warunków dla niekomercyjnych przedsięwzięć ma pobudzić społeczną inicjatywę w mieście.

Zainteresowani mogą składać oferty w Urzędzie Miasta Katowice do 23 listopada. Kryterium wyboru będzie oferta społeczno-kulturalna przedstawiona przez zainteresowane osoby i organizacje, a także ich dotychczasowy dorobek.

To już szósta edycja konkursu, realizowanego w Katowicach od września 2013 r. W efekcie Katowice wzbogaciły się m.in. o Teatr Rawa, galerię Back Door, pracownię i galerię Fabryka Małych Form czy Muzeum Historii Gitary.

W poprzedniej edycji zwyciężyły projekty utworzenia w wynajmowanych lokalach galerii sztuki z mikrokawiarnią, laboratorium crowdfundingowego, czy centrum muzycznego.

d3o8ev5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o8ev5
Więcej tematów