Trwa ładowanie...
dfcjl4i

Rusza festiwal burleski. Takiego wydarzenia w Polsce jeszcze nie było

- Gdy ktoś po raz kolejny pyta mnie o definicję burleski, odpowiadam, że to dla mnie "subwersywny striptiz w performancie". Kiedyś mówiłam, że to rewia, kabaret, rozbierany show, ale burleska łączy te wszystkie rzeczy, nie jest żadną z nich osobno - mówi Betty Q, pierwsza polska performerka burleski. Dziś to także organizatorka pierwszego "Polish Burlesque Festiwal".

Share
dfcjl4i

Festiwal, którego organizatorką jest właśnie Betty Q będzie pierwszą w Polsce i w tak dużej skali zorganizowaną imprezą, na której wystąpią zarówno performerzy z Polski jak i innych krajów m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Szwecji, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

- Rzadko, kiedy odbywają się takie imprezy. Zazwyczaj trwają one jeden dzień, góra dwa, a nam udało się zorganizować trwający trzy dni festiwal. Oprócz burleski, nie zabraknie również boyleski, czyli występów mężczyzn. Gdy układam program imprez, które organizuję muszę uważać na to, aby kolejne numery nie były takie same albo bardzo podobne, a tym razem różnorodność jest taka, że w ogóle nie mam z tym problemu - powiedziała.

dfcjl4i

Podziel się opinią

Share
dfcjl4i
dfcjl4i
Więcej tematów