Trwa ładowanie...

Rumunia zlikwidowała na raz ponad setkę podatków i opłat. Teraz zanotowała jeden z największych wzrostów gospodarczych w całej Europie

• Rumuńska Izba Deputowanych jednogłośnie przegłosowała likwidację aż 102 podatków i opłat administracyjnych
• Zlikwidowano także abonament radiowo-telewizyjny.
• Projekt został przyjęty w ciągu zaledwie dwóch tygodni

Rumunia zlikwidowała na raz ponad setkę podatków i opłat. Teraz zanotowała jeden z największych wzrostów gospodarczych w całej EuropieŹródło: flickr.com
d20dbo7

Projekt likwidujący ponad 100 podatków i opłat administracyjnych został zainicjowany przez lidera PSD Liviu Dragnea na początku października tego roku. Tylko dwóch tygodni potrzebowały obie izby parlamentu, aby go przyjąć i uchwalić. Za projektem zagłosowali posłowie wszystkich partii.

Jak podaje portal dobrewiadomosci.pl, Liviu Dragnea napisał na Facebooku komentarz uzasadniający jego poczynania: – Podatki te oznaczają stracony czas i pieniądze wszystkich Rumunów. Chcemy aby więcej obywateli znalazło się w klasie średniej i dlatego tego musimy wyeliminować biurokrację. Zamiast skandali, oferujemy projekty. Podczas gdy rząd Ciolos mówi o de-biurokratyzacji, PSD oferuje konkretne rozwiązania i eliminuje niepotrzebne podatki które upokarzają Rumunów.

Od kiedy Klaus Iohannis został prezydentem Rumunii w grudniu 2014, w kraju tym rozpoczął się proces reform obniżających podatki i opłaty dla obywateli, które przyniosły już spektakularne rezultaty. Jak podał rumuński fiskus, od 1 stycznia do 16 marca łączne wpływy podatkowe wzrosły o 7 proc. w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku. Austriacki bank Erste w opublikowanym raporcie przewiduje, że tegoroczny wzrost gospodarczy w Rumunii wyniesie 4,1 proc., który będzie jednym z najwyższych w Europie.

d20dbo7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20dbo7
Więcej tematów