Trwa ładowanie...
dqzhv5q

Ruda Śląska. Roczne dziecko wypadło z balkonu. Na miejscu LPR

Groźne zdarzenie w Rudzie Śląskiej. Roczne dziecko wypadło z balkonu i spadło z pierwszego piętra na ziemię. Na miejsce wezwano LPR.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruda Śląska. Roczna dziewczynka wypadła z balkonu. Na miejsce wezwano LPR (zdjęcie ilustracyjne)
Ruda Śląska. Roczna dziewczynka wypadła z balkonu. Na miejsce wezwano LPR (zdjęcie ilustracyjne) (Pixabay)
dqzhv5q

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło na policję około godziny 11:10.

Ruda Śląska. Roczne dziecko wypadło z balkonu

- Dostaliśmy informację o rocznym dziecku, które spadło z pierwszego piętra. Na miejsce wysłano patrol, który potwierdził tę informację - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską asp. Roman Aleksandrowicz p.o. oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

dqzhv5q

Jak sprecyzował policjant, dziecko to dziewczynka, a ze wstępnego śledztwa wynika, że wspięła się ona na krzesełko pozostawione na balkonie i w ten sposób wypadła przez barierkę.

Zobacz też: "Oni są niesamowici". Piękne słowa o Powstańcach

Ruda Śląska. Policja: Babcia była praktycznie trzeźwa

- Dziewczynka była przytomna. Zbadało ją pogotowie ratunkowe, które na miejscu nie stwierdziło u niej poważniejszych obrażeń, jednak wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym na dokładne badania zabrano dziecko do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - relacjonował asp. Aleksandrowicz.

dqzhv5q

Według informacji policji dzieckiem opiekowała się babcia. - To 61-letnia kobieta. Została przez nas zbadana na obecność alkoholu we krwi. Jak się okazało, wynik dał 0,08 gram alkoholu, co równa się zjedzeniu jednego cukierka. Można powiedzieć, że była praktycznie trzeźwa - tłumaczył policjant z Rudy Śląskiej.

- Na miejscu pojawiły się także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Policja będzie w tej sprawie prowadziła swoje śledztwo - dodał asp. Roman Aleksandrowicz.

Działania policji oraz służb ratunkowych zakończyły się około godziny 14.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dqzhv5q

Podziel się opinią

Share

dqzhv5q

dqzhv5q
Więcej tematów