Trwa ładowanie...
d3wdd8i

Ruda Śląska. Nowe fakty ws. brutalnej napaści na bezdomnego. Zbigniew Ziobro zwalnia szefów prokuratury

Zbigniew Ziobro żąda surowszych zarzutów ws. napaści na bezdomnego w Rudzie Śląskiej. Minister sprawiedliwości stwierdził, że w prokuraturze regionalnej doszło do "rażących błędów". W ich wyniku zwolnił szefa prokuratury i jego zastępcę.
Share
Ruda Śląska. Zbigniew Ziobro żąda zmiany zarzutów ws. napaści na bezdomnego (materiały prasowe)
Ruda Śląska. Zbigniew Ziobro żąda zmiany zarzutów ws. napaści na bezdomnego (materiały prasowe)Źródło: Policja
d3wdd8i

Chodzi o napaść 28-latka na bezdomnego w Rudzie Śląskiej, do której doszło na początku maja. Za swój bulwersujący uczynek Mariusz B. usłyszał dwa zarzuty: naruszenia czynności narządu ciała na okres krótszy niż siedem dni oraz zmuszania do określonego zachowania. Za to groziła mu kara 5 lat więzienia.

Ruda Śląska. Zbigniew Ziobro reaguje ws. bezdomnego

28-latek nie został aresztowany. Nałożono na niego policyjny nadzór. Jak informuje portal Onet.pl, to nie spodobało się Zbigniewowi Ziobrze, który zażądał dla 28-latka surowszej kary. Śledczy z Prokuratury Regionalnej w Rudzie Śląskiej według medialnych doniesień zostali poddani kontroli Prokuratury Regionalnej z Katowic. Ta wykazała "rażące błędy" w śledztwie.

d3wdd8i

Według analizy prokuratury z Katowic, śledczy zignorowali fakt, że sprawca jest związany ze środowiskiem kibicowskim i był wielokrotnie karany w przeszłości. Zarzuty dotyczą też braku zatrzymania 28-latka, który w przeszłości miał być poszukiwany listami gończymi.

Zobacz także: Dokument braci Sekielskich. Beata Kempa: nie oglądałam

Ruda Śląska. Zbigniew Ziobro zwolnił szefów prokuratury

Jak się okazało, postawiony 28-latkowi zarzut uszkodzenia ciała był niewspółmierny do rzeczywistego charakteru przestępstwa. Zdaniem śledczych z Katowic Mariusz B. zadawał bezdomnemu silne ciosy w głowę, a na dodatek rzucił nim na jezdnię, po której poruszały się samochody, co mogło zagrozić jego życiu.

d3wdd8i

W związku z wynikami kontroli Zbigniew Ziobro podjął decyzję o odwołaniu kierownictwa Prokuratury Rejonowej w Rudzie Śląskiej. Minister Sprawiedliwości domaga się też zmiany zarzutów, które poskutkują wyższą karą więzienia. Nieoficjalnie mówi się też areszcie dla 28-letniego Mariusza B.

Ruda Śląska. 28-latek pobił bezdomnego

Na początku maja Mariusz B. zaatakował siedzącego na przystanku bezdomnego. 28-latek kazał mężczyźnie klękać przed sobą i oddawać mu pokłon. Następnego dnia mężczyzna znów spotkał bezdomnego, tym razem skończyło się jednak na rękoczynie. 28-latek zaczął swoją ofiarę bez powodu okładać pięściami po głowie, a następnie rzucił krzyczącego z przerażenia mężczyznę na ulicę. Wszystko nagrywali telefonem komórkowym koledzy napastnika.

- W czasie gdy sprawca okładał 56-letniego bezdomnego, ulicą przejeżdżały samochody, a chodnikiem po drugiej stronie ulicy przechodzili piesi. Nikt jednak nie pomógł bezdomnemu, nikt nie zdecydował się nawet na krótki anonimowy telefon informujący policjantów o zajściu - informowała w maju Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej.

Źródło: Onet.pl

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3wdd8i

Podziel się opinią

Share
d3wdd8i
d3wdd8i
Więcej tematów