Trwa ładowanie...

RŚA: chrześcijańskie milicje zabiły 17 muzułmanów

W Republice Środkowoafrykańskiej 17 muzułmanów zginęło w poniedziałek w ataku milicji chrześcijańskich na ich obóz niedaleko Bambari w środkowej części kraju - podał przedstawiciel sił Unii Afrykańskiej w Bangi.

Share
RŚA: chrześcijańskie milicje zabiły 17 muzułmanów
Źródło: AFP, fot: Seyllou
d3vr6ns

Niektóre ciała zostały okaleczone i spalone - poinformował przedstawiciel Międzynarodowej Misji Wsparcia w Republice Środkowoafrykańskiej pod Dowództwem Sił Afrykańskich (MISCA).

Odwet

Jak tłumaczył, zabójstwo to spowodowało "odwetowe działania" ze strony muzułmańskich partyzantów z ugrupowania Seleka w mieście Bamabari. W ich następstwie kilka osób zginęło, a kilka zostało rannych. Co najmniej 6 tysięcy osób schroniło się w miejscowej katedrze - podaje agencja AFP.

W Republice Środkowoafrykańskiej rebelianci - głównie muzułmańscy - z koalicji Seleka przejęli władzę w marcu 2013 r., co wywołało zbrojną kontrakcję milicji chrześcijańskich. W styczniu bieżącego roku Seleka musiała oddać władzę w następstwie utraty kontroli nad falą przemocy, która według ekspertów ONZ ściągnęła na kraj groźbę ludobójstwa.

d3vr6ns

Podziel się opinią

Share
d3vr6ns
d3vr6ns
Więcej tematów