Trwa ładowanie...
d1jcim2

RPP: chcemy sprawiedliwości, a nie pieniędzy

Członkowie Rady Polityki Pieniężnej uważają, że domagając się przed
sądem respektowania zasad ustalania ich wynagrodzeń uchwalonych
przez parlament, dążą do przestrzegania ustalonego prawa, a nie do
zamachu na dochody państwa, co im zarzucają politycy i media.

d1jcim2
d1jcim2

W czwartek sześcioro członków Rady Polityki Pieniężnej, którzy wcześniej wystąpili z pozwem do sądu o zrównanie ich dochodów z dochodami wiceprezesów Narodowego Banku Polskiego, wydało oświadczenie. Podpisali się pod nim: Bogusław Grabowski, Cezary Józefiak, Jerzy Pruski, Dariusz Rosati, Grzegorz Wójtowicz Wiesława Ziółkowska.

Po tym, jak prasa ujawniła, że sześcioro członków RPP złożyło pozew do Sądu Pracy w Warszawie, w którym domagają się wyrównania wynagrodzeń za okres od 1 sierpnia 1998 do 31 lipca 2001 roku rozgorzała dyskusja publiczna. Członkowie RPP uważają, że jest ona odległa od faktycznej materii prawnej ich pozwu.

Unia Pracy złożyła we wtorek w Sejmie projekt nowelizacji tzw. ustawy kominowej, który przewiduje ograniczenie pensji kierownictwa NBP i członków RPP.

W czwartek sejmowa komisja finansów publicznych przyjęła poprawkę zmierzającą do usunięcia z ustawy o NBP zapisu o kształtowaniu wynagrodzeń prezesa i wiceprezesów banku centralnego w odniesieniu do przeciętnego wynagrodzenia w sektorze bankowym.

Członkowie RPP wyrazili w swym oświadczeniu oburzenie, że niektórzy politycy podważają procedury państwa prawa, a dyskusja przybrała charakter emocjonalny, pomijający prawne aspekty.(ck)

d1jcim2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jcim2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj