Trwa ładowanie...
02-08-2009 01:10

RPO udziela porad prawnych na Przystanku Woodstock

Na 15. Przystanku Woodstock po raz pierwszy w historii tego festiwalu pojawiło się biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Janusza Kochanowskiego. Spotkał się on z młodzieżą w ramach Akademii Sztuk Przepięknych, będącej elementem imprezy.

RPO udziela porad prawnych na Przystanku WoodstockŹródło: PAP
d3u6lok
d3u6lok

Od piątku do niedzieli uczestnicy festiwalu mogą porozmawiać z Januszem Kochanowskim w namiocie ASP. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, w którym pracuje także ok. 50 ekspertów, działa przez trzy dni festiwalu w godzinach od 11 do 16. Można w nim uzyskać informacje, porady, złożyć skargę do RPO.

W namiocie RPO odbywają się także indywidualne spotkania konsultacyjne z mediatorami, prowadzone przez Polskie Centrum Mediacji (w godz. od 11 do 12.30), warsztaty na temat rozwiązywania konfliktów oraz komunikacji bez przemocy (w godz. od 13 do 14) oraz symulacje mediacji w trudnych sytuacjach życiowych (w godz. od 12 do 13.30 i od 14.30 do 15.30).

Przez dwa dni pracy biuro RPO udzieliło porad w kilkudziesięciu sprawach związanych głównie z prawem pracy i rodzinnym.

W sobotę Kochanowski spotkał się w ASP z młodzieżą. Na temat Woodstocku i jego organizatorów wyrażał się z uznaniem. "Jestem pełen podziwu dla Owsiaka" - dodał. Zapytany, czy przyjedzie tu ponownie, odpowiedział: "Koniecznie! Jeżeli tylko Jurek mnie zaprosi".

W ramach działań biura RPO w sobotę uruchomiono również kino, w którym młodzież oglądała filmy fabularne i dokumentalne na temat Powstania Warszawskiego. Tego dnia przypadała 65. rocznica jego wybuchu.

To pierwsza tego typu inicjatywa zorganizowana na Przystanku Woodstock w ramach Akademii Sztuk Przepięknych.

15. Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą potrwa do niedzieli.

d3u6lok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u6lok
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj