Trwa ładowanie...
31-12-2014 15:40

Rozstrzygnięto konkurs na najprzyjaźniejsze miejsce dla rodzin - wygrał Sosnowiec

Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął konkurs na gminy najprzyjaźniejsze rodzinom. Wnioski złożyło aż 15 urzędów. Pierwsze miejsce zdobył Sosnowiec. Tytułem przyjaznej rodzinom gminy i nagrodą marszałka zostały oznaczone także Łazy i Bielsko-Biała.

Share
Rozstrzygnięto konkurs na najprzyjaźniejsze miejsce dla rodzin - wygrał SosnowiecŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d6wu8sl

Władze województwa wybrały trzy gminy, które najbardziej wspierają rodziny zamieszkałe na ich terenie. Przy ocenie projektów brano pod uwagę m.in. wielowymiarowość prowadzonych działań, ich skuteczność oraz zgodność z potrzebami społeczności lokalnej.

Pierwsze miejsce zdobył Sosnowiec, który realizuje inicjatywę "Sosnowiec dla Rodziny". Adresatami programu są rodziny zamieszkałe na terenie miasta - w tym wielodzietne i zastępcze (z co najmniej trojgiem dzieci), rodzice lub osoby opiekujące się dziećmi w wieku do lat 3 oraz samotni rodzice lub opiekunowie dzieci w wieku do lat 18.

- W 2014 roku prowadziliśmy różne projekty dla rodzin i dzieci. Jeszcze zanim weszła ogólnokrajowa Karta Dużej Rodziny, my mieliśmy już program Miej Więcej, działający na podobnej zasadzie - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Michał Starzyński z wydziału informacji, promocji i turystyki sosnowieckiego urzędu. - Ponadto pojawiły się takie inicjatywy jak np. Kraina Świetlików, czyli akcja skierowana do najmłodszych, rodziców i pracowników przedszkoli. Dzieci uczyły się czym są emocje, jak je rozpoznawać, nazywać i wyrażać w sposób społecznie akceptowalny - dodaje.

Drugą nagrodę otrzymały Łazy, trzecią Bielsko-Biała. Wnioski w ramach konkursu złożyły również takie gminy jak: Katowice, Gliwice, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Świętochłowice, Czechowice-Dziedzice, Zabrze, Konopiska, Łaziska Górne, Będzin, Częstochowa i Rybnik.

d6wu8sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6wu8sl
d6wu8sl
Więcej tematów