Trwa ładowanie...
d23vjg4
d23vjg4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozpoczęły się wybory parlamentarne w RPA

W Republice Południowej Afryki rozpoczęły się w środę wybory parlamentarne, których zdecydowanym faworytem jest rządzący krajem od 20 lat Afrykański Kongres Narodowy (ANC).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23vjg4

Do głosowania uprawnionych jest 25,3 mln ludzi w blisko 53-milionowym kraju. Południowi Afrykańczycy wybierają 400 deputowanych do Zgromadzenia Narodowego.

Według przedwyborczych sondaży ANC może liczyć na prawie 64 proc. głosów, niespełna 2 punkty procentowe mniej niż podczas poprzednich wyborów w 2009 roku. Ponownie nie zdobędzie więc większości dwóch trzecich głosów, niezbędnych, by bez liczenia się z opozycją zmieniać konstytucję. Jednak zwycięstwo ANC będzie wystarczające, by sprawować niepodzielną władzę przez kolejną pięcioletnią kadencję.

21 maja nowe Zgromadzenie Narodowe wybierze, także na pięcioletnią kadencję, prezydenta RPA, którym zostanie najpewniej obecny szef państwa Jacob Zuma.

d23vjg4

Podziel się opinią

Share

d23vjg4

d23vjg4
Więcej tematów