Trwa ładowanie...
d1jkiwk

Rozpoczęła się największa na świecie krwawa rzeź

W nepalskiej miejscowości Barijapur rozpoczęła się dwudniowa rytualna rzeź zwierząt ofiarnych. Według organizatorów uroczystości zabitych może zostać około pół miliona zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozpoczęła się największa na świecie krwawa rzeź
(AFP, Fot: Prakash Mathema)
d1jkiwk

To największa na świecie krwawa ofiara składana przez wyznawców hinduizmu. Ofiara składa jest hinduistycznej bogini Gadhimai. Ma zapewnić wiernym składającym ofiarę pomyślność oraz dostatek materialny.

Do Barijapur przybyły setki tysięcy hinduistów z Nepalu oraz z północnoindyjskiego stanu Bihar, który jest jednym z najuboższych rejonów Indii. W ofierze składane są bawoły, kozy, owce oraz drób domowy.

Na miejsce, gdzie odbywa się największa na świecie krwawa ofiara sprawowana przez wyznawców hinduizmu, przybyli także obrońcy zwierząt. Żądają oni odejścia od wielowiekowej tradycji składania krwawych ofiar i zastąpienia rytualnej rzezi ofiarami z owoców i roślin. Sami składają ofiarę poprzez rozbicie orzechów kokosowych w pobliżu miejsca składania krwawych ofiar.

d1jkiwk

Ich protesty zostały w tym roku po raz kolejny odrzucone przez hinduistyczne władze świątyni, które uważają, że tylko krew zapewni wiernym przychylność bogini Gadhimai.

Uroczystości w Barijapur przeczą popularnemu wizerunkowi hinduizmu jako religii nie uznającej przemocy.

d1jkiwk

Podziel się opinią

Share

d1jkiwk

d1jkiwk
Więcej tematów